Ruszają prace przy stabilizacji osuwiska w Rychwałdzie
access_time 2025-07-01 09:18:00
Osuwisko w Rychwałdzie zagrażające bezpieczeństwu kierowców na drodze powiatowej nr 1398K relacji Rzuchowa - Pleśna - Siedliska, wkrótce zostanie zabezpieczone. Umowa z wykonawcą na realizację prac została podpisana w poniedziałek, 30 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Stabilizacja osuwiska w Rychwałdzie jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie władze powiatu tarnowskiego otrzymały od wojewody małopolskiego z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Koszt zadania to ponad 1,7 mln zł, z czego prawie 1,4 mln pochodzi z budżetu państwa a resztę - blisko 350 tys. zł przekażą powiat i gmina Pleśna.

- Zabezpieczenie osuwiska w Rychwałdzie jest bardzo ważne dla mieszkańców ze względu na ich bezpieczeństwo. Inwestycja ma na celu ustabilizowanie terenu i zapobieżenie dalszemu przemieszczaniu się gruntu - mówi starosta Jacek Hudyma. 

Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę elementów drogi, roboty ziemne, niwelację terenu, wykonanie nawierzchni drogi i chodnika oraz wykonanie odwodnienia. Prace mają potrwać do końca listopada. Na czas robót wprowadzona zostanie czasowa i stała organizacja ruchu.

AC / fot. P. Topolski, archiwum starostwa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821