Alarm i ewakuacja w urzędzie gminy w Ciężkowicach. Ktoś przysłał kopertę z tajemniczym białym proszkiem
access_time 2026-05-11 13:31:00
W poniedziałek, 11 maja po godzinie 12 służby zostały powiadomione o podejrzanej przesyłce, która trafiła do urzędu gminy w Ciężkowicach. W kopercie znajdował się nieznany, biały proszek.
- Koperta była zaadresowana do urzędu, nie do konkretnej osoby. Otworzył ją jeden z pracowników. W środku znajdował się hermetycznie zapakowany proszek - mówi asp. Kamil Wójcik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Na miejsce skierowano straż pożarną, policję oraz specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego. Z budynku ewakuowano około 40 osób. Po przeprowadzeniu rozpoznania nie potwierdzono zagrożenia, dlatego około godziny 13.20 zakończono działania. Zabezpieczoną substancję z koperty przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.
A. Cichy / fot. PSP w Tarnowie