Po raz 13. miłośnicy berneńczyków spotkają się w Tarnowie
access_time 2026-05-25 15:02:00
W dniach od 4 do 6 czerwca odbędzie się XIII Tarnowski Zjazd Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze". Goście z różnych zakątków Polski przyjadą wraz ze swoimi psami już w czwartek, by wspólnie wybrać się na wycieczkę do Szymbarku.
Barwna parada rozpocznie się w piątek o godz. 16 przy boisku MKS „Tanovia” przy ul. Bandrowskiego. Następnie uczestnicy przejdą ulicą Krakowską w kierunku rynku. Właściciele psów wystąpią w bawarskich strojach, a ich pupile będą ozdobione kolorowymi chustami. Nie zabraknie także pasterskich dzwoneczków, kokard i kwiatów.
Pod ratuszem zaplanowano odpoczynek, przemówienia organizatorów oraz występ Orkiestry Dętej Zakładu Górniczego Sobieski z Jaworzna. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego OSP Rzędzin. Gośćmi wydarzenia będą prezydent Tarnowa oraz przedstawiciel Ambasady Szwajcarii w Polsce.
Z kolei w sobotę uczestnicy zjazdu wezmą udział w spotkaniu integracyjnym przy grillu, które odbędzie się na terenie "Dzikiego Boru" w Wał-Rudzie.
Portal Tarnow.net.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.
A. Cichy / fot. archiwum