Tragiczny finał akcji ratunkowej nad Uszwicą. Utonął mężczyzna
access_time 2026-05-28 08:37:00
Dwóch mężczyzn wpadło do rzeki Uszwica w Brzesku. Jednemu udało się samodzielnie wydostać na brzeg. Drugi został wyciągnięty z wody przez strażaków. Mimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować.

W środę, 27 maja około godziny 16.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy znaleźli się w rzece Uszwica po upadku ze skarpy. Zdarzenia miało miejsce w rejonie ulicy Solskiego oraz drogi krajowej nr 94. Jednemu z mężczyzn udało się wydostać na brzeg jeszcze przed przybyciem ratowników. Drugi pozostał w wodzie. 

Do działań zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, w tym jednostkę wyposażoną w łódź do prowadzenia akcji wodnych, a także policję i ratowników medycznych. Mężczyzna został wyciągnięty z rzeki przez strażaków. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, jego życia nie udało się uratować. Obecny na miejscu lekarz potwierdził zgon.

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Aga Cichy / fot. PSP Brzesko

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821