Monitoring powietrza na dwie stacje, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-12-11 09:56:00
Mówią "nie" dla alei Lecha Kaczyńskiego. Trudny wyjazd szczypiornistów. Statuetki Szczepanika dla Kawy i Bylicy - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:
 • Mówią "nie" dla alei Lecha Kaczyńskiego
  Przeciwnicy uhonorowania byłego prezydenta protestują i zbierają podpisy. Pomysł przemianowania ulic Błonie Elektrycznej i Spokojnej na aleję Lecha Kaczyńskiego wywołał w Tarnowie burzę. W internecie zawiązała się już mocna grupa przeciwników wniosku autorstwa przeciwników wniosku stowarzyszenia Prawy Tarnów. Wystarczyły dwa dni, by pod specjalną petycją on-line: "Nie dla al. Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie" podpisało się blisko 600 osób.
   
 • Trudny wyjazd szczypiornistów
  W meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłkarze ręczni SPR-u Tarnów zagrają na trudnym terenie w Oławie. Z zespołem Moto-Jelcz. Rywale w dotychczasowych spotkaniach zdobyli 17 punktów i zajmują w ligowej tabeli czwarte miejsce. Tarnowianie po przegranej w ostatnim meczy 25:26 z Siódemką Miedź Legnica, mają pięć punktów mniej i plasują się na siódmym miejscu.

  W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
   
 • Monitoring powietrza na dwie stacje
  W styczniu ruszy w Tarnowie nowa stacja monitoringu powietrza znajdująca się przy skrzyżowaniu ul. Bł. Księdza Romana Sitko i Matki Bożej Fatimskiej. W Tarnowie obecnie funkcjonuje jedna taka stacja. Znajduje się ona na tarnowskich blokowiskach przy ul. Bitwy pod Studzienkami. To właśnie w tym miejscu robione są pomiary jakości powietrza nad Tarnowem, które wykonuje i podaje do publicznej wiadomości Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Nowa stacja pomiarowa jest elementem państwowego monitoringu jakości powietrza. Została ustawiona w nowym miejscu w porozumieniu z tarnowskim magistratem oraz władzami PWSZ.
   
 • Statuetki Szczepanika dla Kawy i Bylicy
  Rada Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie przyznała na ostatnim posiedzeniu dwie statuetki im. Jana Szczepanika. Podczas gali Tarnowskiego Forum Przedsiębiorczości odebrali je Agnieszka Kawa i Jan Bylica. Po raz pierwszy nagroda Jana Szczepanika nie trafiła tylko i wyłącznie w ręce przedsiębiorców. Jan Bylica jest właścicielem firmy Frukt oraz Regionalnej Grupy Detalicznej. Otrzymał tarnowską nagrodę gospodarczą za budowę od podstaw i uzyskanie wiodącej pozycji na rynku dystrybucji artykułów spożywczych w południowej Polsce. Agnieszka Kawa, dyrektor Centrum Sztuki Mościce, otrzymała statuetkę Jana Szczepanika za wysokiej klasy umiejętności menadżerskie.

  Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A