Żółte kamery śledzą kierowców, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-12-02 09:04:00
W Tarnowie wybudują trzeci szpital. Rowerową trasą pojedziemy z Ostrowa aż do samej Wisły. Rada na korki? Tylko spokój! Żółte kamery śledzą kierowców - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

 • W Tarnowie wybudują trzeci szpital
  Centrum Opieki Senioralnej nie będzie konkurować o pacjenta ze szpitalem Szczekilka ani szpitalem im. Łukasza. - W Tarnowie nie ma placówki, która oferowałaby kompleksową opiekę senioralną. Dlatego chcemy uruchomić trzeci szpital - zapowiada Anna Ziółkowska, prezes MCM. Tarnów to jedno z najszybciej starzejących się miast w Małopolsce. Aż 17 proc. jego mieszkańców to osoby po 65 roku życia. Problem w tym, że seniorzy mają problem z dostępem do specjalistycznych usług medycznych.
   
 • Rowerową trasą pojedziemy z Ostrowa aż do samej Wisły
  Miłośnicy dwóch kółek zacierają ręce. Nad Dunajcem budowana jest nowa ścieżka dla rowerzystów a pod Tarnowem planowane są kolejne. Mieszkańców podtarnowskiego Ostrowa zaskoczył widok spychaczy, koparek i ciężarówek pracujących na lewym wale Dunajca. - Ludzie sądzili, że będą naprawiać i podwyższać wały, żeby uchroniły ich przed powodziami. Nikomu nawet nie przyszło przez myśl, że może chodzić o wytaczanie tędy ścieżek ddla rowerzystó - przyznaję sołtys Sławomir Batko.

  W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
   
 • Rada na korki? Tylko spokój!
  Choć w porannych i popołudniowych godzinach szczytu komunikacyjnego w Tarnowie tworzą się spore korki, to jednak daleko im do tych, z którymi mają do czynienia mieszkańcy znacznie bardziej zatłoczonych miast, jak choćby pobliskiego Krakowa. Policjanci i urzędnicy z Zarządu Dróg i Komunikacji uważają, że Tarnów jest co najwyżej „lekko zakorkowany” w porze wyjazdów do pracy i szkół oraz powrotów do domów.
   
 • Żółte kamery śledzą kierowców
  Od tego miesiąca kierowcy podążający drogą krajową nr 94, dawną „czwórką” między Tarnowem i Ładną, szczególnie będą musieli czuwać nad tym, by nie przekroczyć dopuszczalnej w terenie zabudowanym szybkości. Lada dzień zostanie tam uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości (OPP), zapowiadany już od ponad roku.

  Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A