Czy w TZDM rządził "układ"? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-10-21 09:17:51
Przychodnia w remoncie, pacjentów czekają kłopoty. Kibole z Tarnowa na celowniku policji po bijatyce. Co z tą kamienicą? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Przychodnia w remoncie, pacjentów czekają kłopoty Część poradni ZPS w Tarnowie przenosi się na ul. Mostową, w rejestracji ciaśniej. Zanim pacjencji Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie wybiorą się do lekarza, powinni sprawdzić, gdzie medyk aktualnie przyjmuje. Z powody rozpoczynającej się przebudowy największej tarnowskiej przychodni część poradni przeprowadza się z gmachu przy ul. Curie na ul. Mostową.
  • Kibole z Tarnowa na celowniku policji po bijatyce Po regularnej bitwie, do której doszło na stadionie w Szczucinie, policja zatrzymała trzech pseudokibiców. Wszyscy są mieszkańcami Tarnowa i usłyszeli już zarzuty. Na tym się nie skończy, bo policja identyfikuje już następnych uczestników ekscesów na meczu okręgówki. Wydarzenia z weekendu są kolejnym dowodem na rosnącą agresję pseudokibiców z Tarnowa. MKS Tarnovia odcina się od takich "fanów", będzie rozgrywać mecze przy pustych trybunach. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:.
  • Co z tą kamienicą? Miał być kolejny historyczny zaułek przy ul. Wałowej, a będzie artystyczny squat. Miasto nie wycofuje się jednak całkowicie z realizacji pomysłu odsłonięcia półbaszty, odkładając jedynie w czasie ostateczne decyzje. Sporo zależy od stanu miejskiego budżetu i możliwości pozyskania unijnych pieniędzy.
  • Czy w TZDM rządził "układ"? Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich nie istnieje już od marca 2012 roku, ale do dzisiaj jest o nim głośno na procesie Ryszarda Ścigały i miejskich urzędników, odbywającym się w Sądzie Rejonowym w Brzesku. Na ławie oskarżonych zasiada też Zdzisław M., były dyrektor TZDM a niedawne zeznania Danuty B., byłej pracownicy tej instytucji, zawierają liczne rewelacje na temat funkcjonowania TZDM-u. Pozostaje jednak pytanie, na ile te zeznania można uznać za wiarygodne. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A