Korki sparaliżują Tarnów, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-10-07 08:38:39
W Tarnowie palić węglem nie zabronią. Wielkie kina tuż, tuż? Jednak pojedziemy pendolino! Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • W Tarnowie palić węglem nie zabronią Prezydent RP podpisał wczoraj ustawę antysmogowa, która daje samorządom między innymi wprowadzenia zakazu opalania pieców węglem. Tarnowianie korzystający z tradycyjnego opału mogą na razie spać spokojnie. - Zakazy nie są metodą na walkę ze smogiem. My idziemy w innym kierunku. Chcemy rozwijać naszą sieć ciepłowniczą oraz tworzyć kolejne programy, które umożliwią mieszkańcom wymianę pieców węglowych na ekologiczne - komentował Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, na chwilę pod decyzji głowy państwa. W ciągu 10 ostatnich lat w mieście wymieniono w ten sposób ponad pół tysiąca palenisk.
  • Korki sparaliżują Tarnów Przejazd ul. Narutowicza to teraz droga przez mękę. remont mostu potrwa do końca grudnia, to nie wszystko - dziś zamykają nam przejazd ul. Warsztatową, wkrótce problemy na Gumniskiej. Znacznie więcej czasu niż zwykle zajmuje teraz pokonanie samochodem krótkiego odcinka ulic Narutowicza i Konarskiego w Tarnowie. W godzinach szczytu korki zaczynają się już na wysokości parku Sanguszków. Z kolei po południu, kiedy ludzie wracają z pracy, sznur aut kończy się dopiero obok dworca autobusowego przy ul. Krakowskiej. Przyczyną problemów jest remont mostu na Wątoku przy ul. Narutowicza. To jedna z głównych arterii komunikacyjnych w Tarnowie, na której kierowcy mają teraz do dyspozycji tylko połowę szerokości przeprawy. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:.
  • Wielkie kina tuż, tuż? Siedem, a może osiem sal kinowych w jednej galerii handlowej i pięć sal w drugiej galerii, do tego wstępne terminy uruchomienia nowych kin – przybywa szczegółowych informacji o mających powstać w Tarnowie dwóch multipleksach kinowych. Być może pierwszy multipleks w Tarnowie zaprosi widzów na seanse jesienią 2016 roku.
  • Jednak pojedziemy pendolino! W grudniowym rozkładzie jazdy PKP Intercity mają znaleźć się nowe połączenia z Tarnowa do Warszawy, Krakowa i Gdyni oraz do Rzeszowa, realizowane przez pociąg pendolino. Być może premiera superszybkiego pociągu, który wjedzie na tory w Tarnowie, będzie przełomowym momentem dla miejscowej kolei, która w związku z niekończącym się remontem magistrali E30 już powoli zamierała. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A