Koncert Cztery Pory Roku - A. Vivaldiego w CSM (KONKURS)
access_time 2015-09-17 13:48:38
W niedzielę, 20 wcześnia o godz. 18 w Centrum Sztuki Mościce wystąpi Orkiestra Kameralna Centrum Sztuki Mościce – Marek Toporowski – prowadzenie, klawesyn – Maria Machowska – skrzypce. W programie koncertu m.in. A.Vivaldi „Cztery pory roku”.
Program koncertu:
  • G.P. Telemann suite Don Quixote
  • G.F. Handel concerto grosso op.6, nr. 1 G-Dur po przerwie:
  • A.Vivaldi "Cztery pory roku" Orkiestra Symfoniczna Centrum Sztuki Mościce skupia grono najlepszych polskich muzyków - solistów, kameralistów, filharmoników i koncertmistrzów różnych orkiestr. Powstała w myśl idei orkiestr festiwalowych, tworzonych z powodzeniem od lat na całym świecie. Jej działalność została zainaugurowana utworem Joaquina Rodrigo „Concierto de Aranjuez" pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego, podczas Festiwalu Muzyczne Tarasy, w czerwcu 2011 roku." Późniejsze wykonania pozwoliły nie tylko zamknąć z powodzeniem pierwszy sezon, ale planować przyszłość Orkiestry. Marek Toporowski harmonijnie łączy w swojej działalności różne, często pozornie odległe obszary muzyki. Jest solistą - klawesynistą i organistą; jego zainteresowania klawiszowe wciąż poszerzają się o nowe obszary - koncerty na klawikordzie, historycznych fortepianach, ostatnio interesuje się możliwościami klawiszowych analogowych instrumentów elektronicznych. Maria Machowska posiada imponujący, jak na swój młody wiek, dorobek artystyczny. Koncertowała z najtrudniejszym skrzypcowym repertuarem we wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach i Izraelu. Zagraniczne podróże koncertowe rozpoczęła w 1996 roku występem dla papieża Jana Pawła II w Auli Klementyńskiej Watykanu (miała wówczas 8 lat). Więcej informacji kliknij TUTAJ. Bilety: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy,
    Dla czytelników naszego Portalu mamy trzy podwójne zaproszenia na koncert w Centrum Sztuki Mościce. Wystarczy przesłać na adres konkurs@tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko i numer telefonu. W temacie wiadomości należy wpisać "Cztery Pory Roku". Na zgłoszenia czekamy do 17 września do godziny 18.30.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A