Bartłomiej Topa kolejnym gościem Łukasza Maciejewskiego (KONKURS)
access_time 2015-09-10 09:14:34
Niezwykle ceniony, popularny i przede wszystkim bardzo zdolny - taki jest Bartłomiej Topa. Aktor, kreujący główną rolę we wchodzącym niebawem na ekrany filmie "Karbala" będzie kolejnym bohaterem cyklu "Goście Łukasza Maciejewskiego" w Centrum Sztuki Mościce.
„Karbala” to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci. Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza. Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przez widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz („Żywie Biełaruś!”, „Lincz”). Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który, dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu. Bartłomiej Topa odtwarza jedną z głównych ról w "Karbali". Projekcja filmu odbędzie się w piątek, 11 września o godz. 19 w Kinie Millennium Centrum Sztuki Mościce, po seansie zaplanowane jest spotkanie z aktorem Bartłomiejem Topą, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. Bilety kosztują 10 zł. Więcej informacji kliknij TUTAJ
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy trzy podwójne zaproszenia na projekcja filmu "Karbala" w piątek, 11 września o godz. 19:00 w Kinie Millennium. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorem Bartłomiejem Topą, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 11 września do godz. 11:00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Karbala"
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A