Autobusów na gaz na razie nie kupimy, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-08-21 11:11:21
Boisko i bieżnia za pół miliona. Susza pustoszy powiat tarnowski. Most na Narutowicza doczeka się remontu - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym
  • Boisko i bieżnia za pół miliona Z nowoczesnych obiektów przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4 mają korzystać wszyscy chętni. Miasto czekało na ukończenie budowy już od ubiegłego roku. Ponad pół miliona złotych kosztował remont boiska. Z inwestycji ucieszą się nie tylko amatorzy piłki nożnej. Oprócz remontu nawierzchni placu do gry, wykonano bowiem także pierwszą w Tarnowie bieżnię z poliuretanową nawierzchnią. Idealną dla uprawiających lekko atletykę. Trwają ustalenie dotyczące godzin, w których boisko będzie dostępne dla mieszkańców. Prawdopodobnie szczegóły będą znane na początku września.
  • Autobusów na gaz na razie nie kupimy Po fiasku przetargu na autobusy napędzane gazem LNG tarnowskiej MPK ogłosiło przetarg na pojazdy zasilane olejem napędowym. Nowych autobusów ma być pięć. Wszystkie niskopodłogowe o długości 12 metrów. To kolejna próba zakupu przez MPK nowoczesnego taboru. Poprzednia spełzła na niczym. MPK oczekuje, że wszystkie autobusy będą nowe i dostarczy je jeden producent. Przewoźnik szacuje koszt zakupu pojazdów na około 4,5 miliona złotych. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Susza pustoszy powiat tarnowski Na terenie całej Polski, ludzie skarżą się na suszę, która rozpoczęła się na początku sierpnia. Straty w gospodarstwach rolnych, niski poziom rzek i puste studnie to najczęściej wymienianie w ostatnim czasie skutki suszy. Sytuacja jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych regionach Polski. Jak to wygląda w powiecie tarnowskim? Na co najczęściej ludzie się skarżą? - na dzień dzisiejszy, w powiecie tarnowskim odnotowuje się 203 skargi odnośnie gospodarstw rolnych, które mają problem z wodą. Największy problem jest w Ryglicach, w gminie Ciężkowice i Zakliczyn. Problem z wysychającymi studniami mają także Tuchów, Wojnicz, gmina Skrzyszów i Gromnik - mówi Wojciech Mik, dyrektor Wydziału Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Tarnowie.
  • Most na Narutowicza doczeka się remontu Można by rzec, że inwestycja gonie inwestycję, co z jednej strony może utrudnić życie mieszkańców miast, jednak z drugiej budzi nadzieję, że wreszcie stan niektórych obiektów czy ulic ulegnie poprawie. Kolejną, ważną inwestycją jaka czeka do realizacji będzie za pewne długo wyczekiwany remont mostu na ul. Narutowicza. 4 lata temu przejście zostało zagrodzone dla pieszych, oznakowano zakazem poruszania się pieszych. Wszystko to ze względu na stan chodnika, który groził osunięciem się. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A