Groźny przejazd kolejowy, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-05-27 09:09:33
Wymieniają piece węglowe. Mieszkańcy są zadowoleni. Duda do Belwederu, Czesak do Brukseli. Jakie skarby kryją lasy? Kręgielnia w byłej synagodze? - Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Groźny przejazd kolejowy PKP ustawiły przy torach ekrany akustyczne. Kierowcy nie widzą nadjeżdżających pociągów. Mieszkańcy codziennie narażają swoje życie, Obiecanych przez kolej rogatek wciąż brakuje. Po tym jak przy niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Woli Rzędzińskiej (pierwszy za granicą Tarnowa) ustawiono ekrany dźwiękochłonne, pokonanie samochodem tego niebezpiecznego miejsca jest jeszcze bardziej ryzykowne. Bezpieczeństwo na przejeździe w prosty sposób mogłyby poprawić zamontowanie przy wjeździe na tory rogatek, ale PKP mimo złożonych w tej sprawie już kilka lat temu obietnic, na razie pozostają głuche prośby mieszkańców.
  • Wymieniają piece węglowe. Mieszkańcy są zadowoleni Mieszkańcy miasta mogą uzyskać nawet 90 proc. dofinansowania do wymiany pieców węglowych. Miasto chce poprawić jakość powietrza. Marzanna Jantoń zdecydowała się wymienić piec węglowy trzy miesiące temu. - Musimy dbać o środowisko, które jest w coraz gorszym stanie. W dodatku miasto dofinansowuje takie wymiany, co jest bardzo dobre. Nie wszystkich byłoby na to stać - mówi kobieta. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Duda do Belwederu, Czesak do Brukseli Ponad 70 proc. mieszkańców okręgu tarnowskiego, którzy wzięli udział w drugiej turze wyborów prezydenckich, oddało głos na Andrzeja Dudę. Spore poparcie dla kandydata PiS‑u odnotowano w samym Tarnowie. Gdy Andrzej Duda złoży prezydencką przysięgę, jego miejsce w Parlamencie Europejskim może zająć szef lokalnych struktur PiS w regionie tarnowskim, Edward Czesak.
  • Jakie skarby kryją lasy? W podtarnowskich lasach pojawili się poszukiwacze wojennych pamiątek. Niektórzy z nich działają na własną rękę, bez pozwolenia, czyniąc szkody. Problem ten został poruszony podczas niedawnego spotkania leśników w nadleśnictwie Gromnik, poświęconemu leśnemu szkodnictwu. Okazuje się, że odkąd sprzęt do poszukiwania „skarbów” jest łatwo dostępny, kłopot staje się coraz większy, nie tylko w lasach.
  • Kręgielnia w byłej synagodze? W centrum Radłowa w sąsiedztwie reprezentacyjnej siedziby Gminnego Centrum Kultury i miejskiej biblioteki zwraca uwagę opuszczony i niszczejący od wielu lat budynek dawnej synagogi. Władze samorządowe chcą ten obiekt wykorzystać głównie na potrzeby gminnej kultury i rekreacji, w tym roku ma powstać koncepcja zagospodarowania byłej bóżnicy. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A