Afera kończy się wyborami już w niedzielę, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-04-24 10:18:23
Gwiazdy są olśnione Tarnowem. Kto najbardziej zaszkodził Tarnowowi? "Chrząszcz Szkodnik" czy prezydent? Jeśli prezydent nie chce pomóc, to niech nie przeszkadza... - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Afera kończy się wyborami już w niedzielę Aż 94 kandydatów i 7 miejsce w radzie do podziału. Tarnów znów idzie do urn. PiS powiększy swoją dominację w Tarnowie, czy straci większość w radzie miejskiej? Wszystko decydować się będzie już pojutrze. Po kompromitującej jesiennej wpadce z wybrakowanymi kartami do głosowania, w niedzielę powtórka wyborcza o ile znów ktoś czego nie zawali.
  • Gwiazdy są olśnione Tarnowem Wielkie święto polskiego filmu w Tarnowie pozwoli zbliża się do finału. W sobotę o godz. 19 na tarnowskim Rynku rozpocznie się uroczysta gala, podczas której dowiemy się, kto zdobył Grand Prix i pozostałe laury 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Już wiadomo, że nagrodę specjalną za całokształt twórczości odbierze Allan Starski, wybitny polskie scenograf, laureat Oscara. Galę poprowadzą Marzena Rogalska oraz Paweł Sztompke. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Kto najbardziej zaszkodził Tarnowowi? "Chrząszcz Szkodnik" czy prezydent? Gigantyczna skala korupcji i zaskakujące "przekręty" - taki obraz Tarnowa wyłania się z zeznać jednego z szefów małopolskiego Strabagu, który zajmował się inwestycjami drogowymi w Tarnowie. Kształtowanie "dobrych relacji" z miastem i prezydentem trwało od 2006 roku. To właśnie te relacje były kluczowym czynnikiem w polityce spółki drogowej, która z czasem stała się największym wykonawcą inwestycji w Tarnowie. Drzwi do "wszystkich układów" w mieście otwarły się szeroko, kiedy w Strabag stał się sponsorem drużyny tarnowskich Jaskółek.
  • Jeśli prezydent nie chce pomóc, to niech nie przeszkadza... "Ciepielówka" taką nieoficjalną nazwą otrzymała już sieć dróg, które zostaną wyremontowane w Krzyżu. Okazuje się jednak, że plany tarnowskiego magistratu nijak maja się z interesami funkcjonujących tam przedsiębiorstw. Ulice: Spokojna, Czysta, Wyszyńskiego oraz Elektryczna już wkrótce staną się placem budowy. Za 100 milionów złotych ma tam powstać nowy węzeł komunikacyjny (tzw. północna obwodnica Tarnowa). Plany przebudowy, które złożył tarnowski magistrat nie podobają się właścicielom firm, którzy posiadają swoje zakłady w tamtym rejonie. Ich zdaniem wykonanie remontu w takim kształcie znacznie utrudni dojazd do ich przedsiębiorstw. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A