Kąśna zaprasza na Mistrzowskie Wieczory
access_time 2015-08-20 08:11:49
Mistrzowskie Wieczory w Kąśnej Dolnej to wydarzenie, które ma długoletnią i bogatą tradycję. Od momentu powstania – w 1999 roku odbywa się w cyklu dwuletnim i w ostatni z sierpniowych weekendów przenosi melomanów w krainę muzyki klasycznej na najwyższym światowym poziomie.
Tegoroczna odsłona wydarzenia odbywająca się w roku jubileuszowym instytucji, zaplanowana jest w dniach 29-30 sierpnia 2015 roku w jedynej zachowanej w świecie posiadłości wielkiego patrioty, pianisty, kompozytora i męża stanu – I. J. Paderewskiego. Kompleks dworsko-parkowy był spełnieniem marzeń kompozytora o polskim domu. Tradycja koncertowania w Dworku Mistrza jest więc pielęgnacją jego pamięci. Głównym założeniem tego projektu jest idea spotkania w jednym miejscu najwybitniejszych polskich solistów i kameralistów, którzy przebywając razem w wyjątkowych okolicznościach, pośród pięknej przyrody i w pozamiejskiej ciszy tworzyć będą znakomite kreacje dzieł kameralnych. 29 sierpnia (sobota), godz. 18.00 MISTRZOWSKIE OSIEM PÓR ROKU Pojedynek Mistrzów: Vivaldi vs. Piazzolla Założeniem tego koncertu jest zestawienie muzyki, którą dzieli ponad 200 lat. Dwie różne epoki i dwie różne emocjonalności. Mistrzowie zmierzą się z wykonaniem podczas jednego koncertu Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz Czterech Pór Roku Astora Piazzolli. Stworzony przez Vivaldiego doskonale znany cykl koncertów powstał ok. 1725 roku – ponad 200 lat później argentyński popularyzator Tango Nuevo – Astor Piazzolla w przeciągu lat 1964-1970 tworzy swoje Cztery Pory Roku (Las Cuatro Estaciones Portenas), oddając hołd Mistrzowi Vivaldiemu oraz wkładając w „swoje” nuty – cytaty z jego dzieła. Skontrastowany będzie także aparat wykonawczy obu utworów. Klasyczny skład Czterech Pór Roku Vivaldiego postawiony zostanie w opozycji do poszerzonego aparatu wykonawczego z wykorzystaniem kontrabasu oraz ulubionego przez Piazzollę – bandoneonu. W koncercie wystąpią:
 • Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
 • Janusz Wawrowski – skrzypce
 • Krzysztof Bąkowski – skrzypce
 • Stefan Kamasa – altówka
 • Tomasz Strahl – wiolonczela
 • Rafał Kwiatkowski – wiolonczela
 • Grzegorz Frankowski – kontrabas
 • Klaudiusz Baran – akordeon, bandoneon 30 sierpnia (niedziela), godz. 18.00 MARATON MUZYCZNY Fascynująca podróż muzyczna przez style i epoki Perełki klasyki, miniatury i żarty muzyczne Artyści Mistrzowskich Wieczorów zabiorą melomanów w fascynującą podróż muzyczną przez style i epoki, podczas której zaprezentowane zostaną najpiękniejsze fragmenty koncertów oraz perełki muzyki klasycznej i rozrywkowej. Formuła ostatniego wieczoru zakłada dla artystów otwartość programową, co pozwala uzyskać nową jakość kreatywnego podejścia do wspólnego muzykowania. Wyjątkowym gościem wieczoru będzie znakomita wokalistka Iwona Socha, której przy fortepianie towarzyszyć będzie uznany pianista Robert Morawski. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w przedsprzedaży w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w dniach 24-28 sierpnia w godz. 8.00-16.00 lub bezpośrednio przed koncertem. Miejsca numerowane! Wyjazd autokarów do Kąśnej Dolnej sprzed Tarnowskiego Teatru o godz. 16.00. Rezerwacja miejsc autokarowych pod numerem 14 621 09 21.
 • Komentarze...
  testststs 10,2,9,1,A