Edyta Ropek druga w chińskim Xining
access_time 2015-07-30 10:01:05
Edyta Ropek - najbardziej utytułowana polska zawodniczka uprawiająca wspinaczkę zajęła drugie miejsce w zawodach Qinghai Plateau International Climbing Tournament 2015. Inna z Polek - Aleksandra Przybysz zajęła trzecie miejsce w konkurencji prowadzenie.
W rozegranych w środę 29 lipca zawodach masters we wspinacze sportowej udział wzięli wyłącznie zaproszeni zawodnicy z takich państw jak: Ukraina, Indonezja, Rosja, Tajwan, Hongkong, Korea Południowa, Hiszpania, Malezja i oczywiście liczna reprezentacja gospodarzy. śród startujących nie zabrakło reprezentantek Polski, trzykrotnej zdobywczyni pucharu świata Edyty Ropek, oraz mieszkającej od jakiegoś czasu w Szanghaju Aleksandry Przybysz. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli również aktualni rekordziści świata we wspinaczce na czas Danil Boldyrew z Ukrainy i Julia Kaplina z Rosji. Runda eliminacyjna pokazała, że w walce o podium liczyć się będą dwie zawodniczki. Na miejscu pierwszym awans do finału wywalczyła Edyta Ropek z czasem 8,83 sekundy, na drugiej pozycji awansowała Julia Kaplina z czasem 9,12 sekundy, pozostałe zawodniczki nie uzyskały tak dobrych czasów. I to właśnie Edyta i Julia spotkały się w walce o pierwsze miejsce. Pojedynek ten zwycięsko zakończyła reprezentantka Rosji, pokonując Polkę z czasem 8,11 s. do 8,59 s. - Do połowy ściany biegłyśmy równo, Rosjanka wyprzedziła mnie na samej końcówce - komentuje Edyta Ropek. - Cieszę się z tego sukcesu, dla mnie to kolejny dobry start treningowy. Zawody w Chinach jak zawsze stoją na wysokim poziomie organizacyjnym, czego dowodem jest duża ilość rozgrywanych tu edycji pucharu świata - dodaje. W Xining w konkurencji wspinaczki prowadzenie na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Przybysz, rywalizację zwyciężyła Chinka Lamu Renqing przed swoją rodaczką Di Niu. W dniach 17-18 października w chińskiej miejscowości Wuijang rozegrana zostanie ostatnia edycja pucharu świata 2015. Po czterech imprezach z cyklu Polacy klasyfikowani są na następujących pozycjach: Kobiety - konkurencja wspinaczki na czas