Winny tragedii na drodze nie przeprosił rodzin ofiar, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-07-22 09:54:36
Tarnów wypowiedział wojnę lepiej pladze na deptakach. Odpala po dopalaczach. Koniec marzeń o gazowych autobusach? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnów wypowiedział wojnę lepiej pladze na deptakach Urzędnicy zabrali się za usuwanie z chodników tysięcy plam po gumach do żucia. Zapowiadają srogie kary za dalsze paskudzenie. Na pl. Sobieskiego testowano wczoraj specjalną maszynę, która ma pomóc w oczyszczeniu płytek. Karę za brak kultury można zarobić bardzo łatwo. Wystarczy, że takie wykroczenie zauważy któryś z funkcjonariuszy pełniący służbę na ulicy lub zostanie ono zarejestrowane przez kamery monitoringu. 500 złotych mandatu można dostać za zaśmiecanie Tarnowa, m.in. wyrzucając gumę na chodnik.
  • Winny tragedii na drodze nie przeprosił rodzin ofiar 25-latek spod Iwkowej skazany za wypadek, w którym zginęło troje nauczycieli. W ostatnim słowie przed spadem Krzysztof K. nie wyraził skruchy. Nie wykonał nawet najmniejszego gestu przeprosin pod adresem rodzin trzech osób, które z jego powodu straciły życie. Mieszkaniec Kąt w gminie Iwkowa został skazany na 3,5 roku więzienia za doprowadzenie do wypadku. Na drodze nr 75 w Gnojniku koło Brzeska śmierć poniosło trzech pedagogów tej placówki, a dziewięciu innych zostało rannych. Wracali busem z Krynicy. Mercedesowi drogę naglę zajechał volkswagen golf prowadzony przez Krzysztofa K. Bus dachował. Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca 25-latka zapowiada apelację. Z kolei bliscy ofiar wypadku domagają się dla niego znacznie surowszej kary. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Odpala po dopalaczach Fala zatruć dopalaczami nie ominęła Tarnowa. Tylko w jednym tygodniu lipca do szpitala przywieziono ponad 20 pacjentów. Byli bardzo agresywni, niejednokrotnie przypinano ich pasami do łóżek. W tej grupie znalazła się też dwudziestolatka w ciąży. Policjanci uspokajają, że specyfik o nazwie „Mocarz”, którym zatruło się ponad 200 osób w kraju, nie dotarł do Tarnowa. Mimo to problem z dopalaczami w mieście jest coraz bardziej odczuwalny.
  • Koniec marzeń o gazowych autobusach? Już po raz drugi przetarg na dostawę gazu skroplonego (LNG) dla tarnowskiego MPK został unieważniony. To w praktyce oznacza, że przyszłością dla miejskiego taboru będą autobusy na olej napędowy. Chyba że zarząd MPK podejmie decyzję o trzeciej próbie zorganizowania przetargu, który wreszcie dojdzie do skutku. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A