O wygranej zadecydował tie-break (FOTO)
access_time 2014-12-01 09:43:01
W dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej kobiet, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów wygrały 3:2 (25:19, 25:14, 25:20, 24:26, 15:9) z zespołem Kampus Wielicki Wieliczka.
Po pewnym zwycięstwie we własnej hali z zespołem San Pajdy Jarosław kolejnym rywalem siatkarek w meczu o mistrzostwo II ligi kobiet był zespół Kampusu z Wieliczki. Mocno skoncentrowane siatkarki z Wieliczki rozpoczęły od kilku punktowego prowadzenia w pierwszym secie i systematycznie gromadząc punkty po dobrych atakach wygrały 25:19. Drugi i trzeci set to koncert gry tarnowianek, które wygrały drugą odsłonę 25:14 i trzecią 25:20. Wydawało się, że wygrana w czwartej części meczu to już czysta formalność. Nic bardziej mylnego. Wprawdzie siatkarki z Tarnowa prowadziły przez większą część seta, lecz waleczne zawodniczki z Wieliczki przy stanie 22:18 dla Tarnowa zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu i w końcu wygrania seta 24:26. Na tablicy widniał wynik 2:2. W ostatnim, piątym secie tarnowianki szybko objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca spotkania wygrywając 15:9 i tym samym cały mecz 3:2. Po tym spotkaniu zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów. Kolejnym rywalem tarnowianek 6 grudnia będzie zespół Szóstki Mielec. FOTO: Tomasz Schenk