Dada von Bzdulow - ENCLAVE 4/7 - ArtFest 2014 (KONKURS)
access_time 2014-11-26 08:47:03
W czwartek, 27 listopada, o godz. 19, w Centrum Sztuki Mościce w ramach Festiwalu ArtFest 2014, odbędzie się spektakl "Dada von Bzdulow - ENCLAVE 4/7".
Data: Czwartek, 27 listopada o godz. 19:00 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 10 zł Przedstawienia Dada von Bzdülöw nawiązują do tradycji teatralnej. Ich podstawowym językiem przekazu jest ruch, łączący w sobie elementy baletu klasycznego, pantomimy oraz różnych form tańca współczesnego. Założycielami grupy oraz jej liderami są: Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska. Stanowią trzon zespołu składającego sie z niezależnej grupy profesjonalnych tancerzy i aktorów realizujących poszczególne spektakle w kooperacji z instytucjami i stowarzyszeniami kultury (m.in.: Klub Żak, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Nadbałtyckie Centrum Kultury, wolna strefa w Warszawie). Tancerze i choreografowie związani z Teatrem Dada to min.: Anna Steller, Filip Szatarski, Julia Mach, Ula Zerek (Wróbel), Rafał Dziemidok, Patrycja Kujawska, Aurora Lubos, Magdalena Reiter oraz Bethany Formika. O spektaklu: Ta kreacja stworzona głównie dzięki tancerzom, bądź z tworzywa jakim są same ciała tancerzy, od samego początku procesu twórczego stawia sobie bardzo wyraźny cel: postawić tancerzy przed wyzwaniem, zarówno fizycznym jak i emocjonalnym. Często bowiem naturalną tendencją człowieka jest dążenie do bezpieczeństwa i ochrony przed konfrontacją z bolesnymi i nieprzyjemnymi sytuacjami. Właśnie tam zapuszczają swoje korzenie nasze lęki. Ale wykonując ten nieświadomy ruch przegapiamy także okazję by odkryć i przeżyć coś zaskakująco pozytywnego. Poznanie tych mechanizmów, dlaczego mają one miejsce oraz świadomość ich konsekwencji pozwala nam w pełni zaangażować się w dokonywanie stanowczych wyborów. Pod koniec procesu twórczego być może uświadomimy sobie, że najpotężniejszym wrogiem naszych działań pozostaje nasza własna osoba. To przejrzenie się w lustrze i skonfrontowanie z tym odkryciem pozwoli doprowadzić nas do wyniku naszego procesu twórczego: spektaklu pełnego ryzyka, człowieczeństwa i mnóstwa pytań na które każda jednostka będzie musiała odpowiedzieć sobie sama w obliczu własnych wrogów, których napotka. Roberto Olivan (reżyser i choreograf spektaklu)
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl pt. "Dada von Bzdulow - ENCLAVE 4/7" Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Dada von Bzdulow - ENCLAVE 4/7".
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A