Ciepiela wygrywa przed sądem - będzie zażalenie (AKTUALIZACJA, KOMENTARZE)
access_time 2014-11-26 09:21:46
Tarnowski sąd zakazał Andrzejowi Dudzie (PiS) przekazywania informacji o rzekomym nadzorze, jakie Ciepiela miał sprawować nad inwestycjami w Tarnowie. Duda ma także przeprosić Romana Ciepielę w lokalnych mediach oraz zamieścić w nich stosowne sprostowanie.
Wyrok, jaki zapadł wczoraj przed tarnowskim sądem wydaje się nie kończyć sprawy. W pierwszej instancji Roman Ciepiela wygrał, sąd nie miał co do tego żadnych wątpliwości. Ale już wczoraj adwokat Andrzej Dudy zapowiedział złożenie zażalenia. Jeśli słowa dotrzyma, sprawę powtórnie rozpatrzy Sąd Apelacyjny (w trzyoosobowym składzie sędziowskim). Zrobi to w trybie wyborczym, a więc (jeśli zażalenie wpłynie dzisiaj) rozprawa odbędzie się jutro. Gdyby zażalenie zostało oddalone, Andrzej Duda będzie mieć 48 godzin na wykonanie wyroku, czyli: opublikowanie sprostowania i przeprosin w lokalnych mediach oraz wpłacenie 5 tys. zł na Caritas diecezji tarnowskiej. Jeszcze ciekawsza rzecz może wydarzyć się dzisiaj. Jak już bowiem informowaliśmy, podobne słowa o "nadzorze nad inwestycjami, które pogrążyły Ryszarda Ścigałę" wypowiedział w Tarnowie Jarosław Kaczyński. Nie wykluczone zatem, że przed sądem stanie również prezes Prawa i Sprawiedliwości. Powiedzieli po wyroku
  • Roman Ciepiela: Mam satysfakcję, bo nie wolno bezkarnie kłamać i oczerniać ludzi. Ale z drugiej strony jest mi przykro, bo liczyłem na merytoryczną dyskusję o problemach Tarnowa i tym, jak je rozwiązać, a nie chodzenie po sądach. Przykro jest mi również z tego powodu, że kłamliwe słowa słyszał Kazimierz Koprowski, a kto, jak kto, ale on powinien znać kompetencje zarządu województwa, moje i samorządu miejskiego. Szkoda, że nie zareagował.
  • Kazimierz Koprowski: Cieszę się, że Andrzej Duda przyjechał wesprzeć moją kandydaturę i wcale nie uważam, by ta sprawa mogła mi zaszkodzić. Spotkałem się po wyroku z wieloma opiniami, bym nie przejmował się decyzją sądu. Ta, jaka jest każdy już wie, ja nie zamierzam je komentować - z wyrokami sądu się nie dyskutuje. Więcej przeczytasz TUTAJ Do sprawy będziemy jeszcze wracać.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A