Działkowcy bronią altan, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-12-03 12:04:53
Pozostawiła 2-letnie dziecko bez opieki w zimnym domu. Biskup odwołał popularnego księdza. Parafianie stają za wikarym murem. Stok pod Tarnowem już pod pierzynką ze śniegu. Zostawiła starego ojca bez opieki, ten zmarł. Kto posprząta po wyborach? Działkowcy bronią altan - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Biskup odwołał popularnego księdza. Parafianie stają za wikarym murem Decyzja o odsunięciu księdza Mariusza Ogorzelca z parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy runęła na mieszkańców niczym grom z jasnego nieba. Tym bardziej że cieszył się tu ogromnym uznaniem, nie tylko jako kapłan, ale i katecheta. Zaskarbił sobie serca głównie dzieci, dla których przygotowywał specjalne msze prowadzone w niekonwencjonalny sposób. Przebierał się na nich np. w strój biedronki, strażaka, raz nawet przyniósł broń, gdy na kazaniu mowa była o zabijaniu.
  • Pozostawiła 2-letnie dziecko bez opieki w zimnym domu Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 33-letnią mieszkankę powiatu, która pozostawiła w nieogrzanym domu, bez opieki małe dziecko. 2–letni malec został przewieziony do placówki opiekuńczej. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Sprawą matki zajmują się teraz policjanci. Kobieta jeszcze dziś może usłyszeć zarzuty karne, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.
  • Stok pod Tarnowem już pod pierzynką ze śniegu W Siemiechowie już naśnieżają stoki narciarskie. Wczoraj armatki pracowały na pełnych obrotach. Sezon ma ruszyć w połowie grudnia. Stacja Lubinka planuje otwarcie przed świętami. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Zostawiła starego ojca bez opieki, ten zmarł Zostawiła nieporadnego ojca bez opieki i wyjechała na dwutygodniowe wakacje do Sopotu. 83-latek zmarł z wycieńczenia. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. 9-letnia Elżbieta J. mieszkała razem z ojcem na jednym z bocheńskich osiedli. Mężczyzna otrzymywał rentę, natomiast jego córka korzystała ze świadczeń ośrodka pomocy społecznej, wykazując stwierdzony umiarkowany stopień niepełnosprawności. Pobierała między innymi zasiłek stały, twierdząc, że nie ma dochodów. Pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej co sześć miesięcy odwiedzał rodzinę, ostatni raz zapukał do drzwi w grudniu zeszłego roku. Nie zauważył niczego niepokojącego. Mieszkanie było zadbane, a starszy mężczyzna pytany, jak się czuje i czy czegoś nie potrzebuje, odpowiedział jak zawsze przecząco.
  • Kto posprząta po wyborach? Po wyborach samorządowych jest zawsze dużo sprzątania, ale czasem kandydaci zmuszają miasto, by zrobiło to za nich. Jak będzie w tym roku? Komitety wyborcze mają jeszcze trochę czasu na usunięcie plakatów i haseł, więc nikt się z porządkami specjalnie nie spieszy.
  • Działkowcy bronią altan Tysiące tarnowskich działkowców podpisało się pod projektem nowelizacji Prawa budowlanego, która umożliwiłaby im dalsze użytkowanie istniejących altanek w swoich ogródkach działkowych. Większość ogrodów wysłała też pisma do marszałka Sejmu z prośbą o przyspieszenie prac legislacyjnych.
  • Żyć z HIV Mówią, że żyją "na plusie", martwiąc się o przyszłość jak inni zdrowi ludzie. O wirusie jednak nie sposób zapomnieć, przypomina o tym choćby codzienna porcja leków. W Małopolsce żyje ponad 500 osób z HIV. Dziś posiadanie wirusa HIV nie jest już wyrokiem śmierci, lecz przewlekłą kontrolowaną chorobą, z którą można dożyć sędziwego wieku… Każdy lekarz może zlecić badanie na obecność wirusa HIV, ale test można wykonać również bez skierowania, bezpłatnie i anonimowo w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy ul. Mostowej w Tarnowie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A