Szczypiorniści MKS-u Kalisz pokonani przez SPR Tarnów (FOTO)
access_time 2014-10-20 09:34:40
W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR-u Tarnów zwyciężył we własnej hali z MKS-em Kalisz 31:27 (16:8).
Spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych trafień gości, którzy tym samym objęli prowadzenie 2:0. Kolejne minuty to bardzo wyrównana gra obu zespołów. W 13 minucie na tablicy widniał remis 5:5. Dość dobrze zaczęła funkcjonować obrona gospodarzy i od tego momentu zaczęli oni wypracowywać sobie przewagę. W ataku pozycyjnym bardzo dobrze spisywali się Łukasz Szatko i Jakub Kowalik. Tarnowianie schodzili na przerwę prowadząc 16:8. Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Kaliszanie systematycznie odrabiali straty , jednak nie zdołali odebrać prowadzenia szczypiornistom SPR-u. Mecz zakończył się wynikiem 31:27 SPR: Barnaś, Nowak M., Ciochoń - Dutka, Szatko 8, Karwowski 9, Nowak Ł. 1, Wajda 3, Jewuła 1, Niemiec, Kubisztal 1, Gabiga, Kowalik 8, Grzesik, Sokół. MKS: Jarosz, Trojański - Gomółka 8, Wawrzyniak 3, Krzywda 3, Adamczak 3, Surosz 3, Frankowski 2, Nowakowski 2, Strzebiecki 2, Celek 1, Adamski, Krupa, Salamon. FOTO: Tomasz Schenk