Azoty wpompują w Tarnów kilkaset milionów, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-09-12 11:15:46
Azoty wpompują w Tarnów kilkaset milionów. Tarnów stolicą komedii - rusza Talia. Coraz mniej studentów - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Ścigała i spółka, oto ich hojność. Na wyjazd dla biednych dzieci zebrali 100 zł Otwarcie nowej siedziby Bractwa Kurkowego połączone było z akcją na cel charytatywny. Za zebrane pieniądze biedne dzieci miały jechać na wycieczkę. Zostały w domu, bo nie było za co. Nową siedzibę Bractwa Kurkowego w Parku Strzeleckim uroczyście otwarto pod koniec czerwca tego roku. Specjalnie z tej okazji do Tarnowa przyjechali inni bracia kurkowi, nie tylko z Małopolski, ale i z pozostałych regionów. Nie zabrakło także najważniejszych w samym Tarnowie: p.o. prezydenta Henryka Słomki-Narożańskiego, wicemarszałka województwa małopolskiego, Romana Ciepieli, a nawet biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, Stanisława Salaterskiego, który do niedawna był nawet kapelanem bractwa.
  • Azoty wpompują w Tarnów kilkaset milionów Grupa azoty ujawniła swoje plany dotyczące inwestycji w Tarnowie. Na rozbudowę firmy przeznaczy w ciągu kilku lat aż 714 mln zł. Dzięki rozbudowie w Azotach powstanie około 100 dodatkowych miejsc pracy.
  • Tarnów stolicą komedii - rusza Talia Już po raz osiemnasty Tarnów na kilka dni zamieni się w miasto komedii. 19 września rusza festiwal Talia. Jak co roku na deskach tarnowskiego teatru pojawią się spektakle oraz artyści z całej Polski. - Wybór tegorocznych przedstawień do konkursu głównego był bardzo trudny. Otrzymaliśmy wiele propozycji. Dlatego mamy nadzieję że tarnowska publiczność na prawdę zobaczy najlepsze polskie komedie - mówi Jakub Porcari, dyr. artystyczny Teatru im. Ludwika Solskiego. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Coraz mniej studentów Dramat - takim mianem mają być określane tegoroczne wyniki rekrutacji na studia Tarnowie. Niż demograficzny zaniża liczbę żaków, a same uczelnie robią, co mogą, by zachęcić do studiowania w swoich murach.
  • Diecezjalne Święto Chleba Już po raz trzynasty w Brzesku odbyły się odchody Diecezjalnego Święta Chleba. W tym roku główna uroczystość miała minioną niedzielę a oprócz głównych uroczystości, na mieszkańców w zeszły weekend czekały inne imprezy towarzyszące.
  • Sukces tarnowianki na Mistrzostwach Świata Barbara Prymakowska jako jedyna z 18-osobowej reprezentacji Polski znalazła się na podium Mistrzostw Świata Masters w biegu górskim stylem alpejskim, które odbyły się 6 września w Austrii. Tarnowianka w K70 zajęła 2 miejsce w swojej kategorii. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A