Zmienia się życie za murem, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-09-10 09:57:18
PO zaskakuje przedwyborczo. Odmieniona drużyna, ambitne cele. Wybory w Małopolsce. Zarejestrowano więcej komitetów niż cztery lata temu - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Tygodnika Temi można przeczytać m.in. o:
  • Nie chcą płacić za mieszkania W blokach Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiły się ogłoszenia o zadłużeniach w opłatach czynszu. Przedstawione są informacje o kwotach, które dotyczą całych budynków, nie konkretnych lokatorów. Na przykład w jednym z wieżowców przy ul. Marynarki Wojennej na 70 mieszkań zadłużonych jest 20. Do kasy TSM nie wpłynęło z tego tytułu ponad 33 tys. zł. Problem zaległości wciąż istnieje, z tego powodu coraz częściej dochodzi również do eksmisji.
  • PO zaskakuje przedwyborczo Tarnowskie władze Platformy Obywatelskiej oficjalnie potwierdziły poparcie dla kandydatury Romana Ciepieli na prezydenta Tarnowa, zatwierdzono też listy kandydatów do Rady Miejskiej Tarnowa. O ile poparcie Ciepieli było tylko oczekiwaną formalnością, to kandydatury radnych wzbudziły dużo emocji.
  • Zmienia się życie za murem… Od niedawna skazani pod niektórymi względami mają lepiej, niż mieli. Niedawne ministerialne rozporządzenie zobowiązało zakłady karne do stosowania nowych norm bytowych. Najczęściej dotyczą one tylko drobiazgów, jak na przykład przydziału szamponu do włosów, ale suma tych drobiazgów może być dla skazanego istotna. Na przykład w takim zakładzie karnym, jak w Tarnowie przy ul. Konarskiego prawo do czapki mają już wszyscy, a nie tylko przestępcy mający status niebezpiecznych. Wszystkim też przybędzie mydła, papieru toaletowego i… slipów.
  • Odmieniona drużyna, ambitne cele Kibice siatkówki w Polsce śledzą trwające właśnie mistrzostwa świata, a ci w regionie oczekują na rozpoczęcie drugoligowych rozgrywek. Już za nieco ponad dwa tygodnie po raz pierwszy w tym sezonie na parkiet wybiegną tarnowskie zawodniczki. W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o:
  • Tarnowianie: Ścigała ma być kandydatem, ale nie z jedynki Jak donosi Gazeta Krakowska, zawieszony w swoich obowiązkach prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała będzie kandydatem stowarzyszenia Tarnowianie do rady miejskiej z okręgu mościckiego. Taka informacje uzyskaliśmy wczoraj od Tadeusza Mazura, radnego miejskiego z tego ugrupowania. - Najpewniej pan prezydent znajdzie się na naszej liście. Nie wiemy jeszcze, na której pozycji, niekoniecznie musi być to jedynka – twierdzi Mazur. O tym, kto będzie kandydatem na prezydenta miasta, członkowie stowarzyszenia jeszcze nie zdecydowali. Wśród komitetów obywatelskich Tarnowianie będą konkurować z Oburzonymi, Tarnowem od Nowa oraz Ziemią Tarnowską.
  • Wybory w Małopolsce. Zarejestrowano więcej komitetów niż cztery lata temu 900 komitetów wyborczych w wyborach samorządowych zarejestrowali komisarze wyborczy w trzech obwodach obejmujących teren województwa małopolskiego: w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. To nieco więcej, niż przed czterema laty, kiedy zarejestrowano 860 komitetów. Najwięcej – 397 komitetów - zarejestrował komisarz wyborczy w Krakowie w okręgu obejmującym stolicę Małopolski i jej zachodnią część. W wyborach do rady miasta Krakowa swoje komitety zarejestrowali wszyscy niezależni kandydaci, którzy zamierzają ubiegać się o fotel prezydenta miasta.
  • Omiń wiadukt na Krakowskiej. W weekendy ruch wahadłowy Będą olbrzymie utrudnienia związane z remontem wiaduktu nad ul.Krakowska. W weekendy będzie tam przejezdny zaledwie jeden pas ruchu. Jest fatalna wiadomość dla wszystkich jadących w kierunku centrum Tarnowa od zachodu lub próbujących się stamtąd wydostać w kierunku drogi krajowej nr 94. Przejazd pod wiaduktem na Krakowskiej zostanie zawężony do szerokości jednego pasa ruchu. –Najtrudniejsze chwile będą czekać kierowców już w piątkowe popołudnie – przewiduję Władysław Szydłowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KMP w Tarnowie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A