Wiceprezydent od teraz w roli belfra, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-09-05 10:20:18
Poszukiwania sadysty z Tarnowa, który skatował profesora z Londynu. Wiceprezydent od teraz w roli belfra. Wstyd Tarnowa: Zaniedbane otoczenie Parku Wodnego. Zostań radnym - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Poszukiwania sadysty z Tarnowa, który skatował profesora z Londynu Brytyjskie media huczą o sprawie zmasakrowanego przez polskich bandytów 55-letniego wykładowcy Uniwersytetu Londyńskiego. Do brutalnej napaści doszło w domu 55-letniego Paula Kohlera w trakcie próby rabunku. Trzech napastników już zatrzymano, ostatni zbiegł. Jest nim, jak już informowaliśmy w miniony poniedziałek, 29-letni Oskar P., który pochodzi z Tarnowa.
  • Wiceprezydent od teraz w roli belfra Po siedmiu latach rządów w tarnowskim magistracie Dorota Skrzyniarz wróciła do szkoły. W Zespole Szkół Budowlanych od wtorku uczy historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dokładnie 31 sierpnia skończył się okres wypowiedzenia byłej wiceprezydent Tarnowa. Choć Doroty Skrzyniarz w ratuszu nikt nie widział już od początku stycznia, kiedy to z funkcji zdymisjonował ją pełniący obowiązki prezydenta Henryk Słomka-Narożański, dopiero teraz straciła prawo do comiesięcznej pensji (około 11 tys. zł brutto). Wszystko przez to, że przedstawiła zwolnienie lekarskie, na którym przebywała prawie 4 miesiące. Powodem jej nieobecności w pracy było zapalenie krtani.
  • Azoty chcą świeżej krwi Grupa Azoty w Tarnowie chce wyszkolić młode kadry. Zacieśnia w tym celu współpracę z Zespołem Szkół Technicznych w Mościcach. Wiosną Azoty zachęcały szkołę w Mościcach do uruchomienia nowego kierunku kształcenia - technika technologii chemicznej. Udało się. Kierunek własnie został uruchomiony, a firma oferuje pomoc w kształceniu uczniów W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Były starosta na prezydenta Jak donosi Tygodnik Miasto i Ludzie, Mieczysław Kras jednak będzie kandydatem komitetu wyborczego wyborców Ziemia Tarnowska na prezydenta Tarnowa. Oficjalna kandydatura Krasa została przedstawiona na konferencji prasowej zorganizowanej w nowej siedzibie komitetu.
  • Wstyd Tarnowa: Zaniedbane otoczenie Parku Wodnego O sięgającej do pasa trawie w okolicach aquaparku zaalarmował Czytelnik, który mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie basenu. - Jak to jest, że miasto podpisuje umowę z firmą, a ta się z powierzonych zadań nie wywiązuje, ale z pewnością wystawia fakturę za wykonane usługi - pyta Czytelnik. Jak się okazało, firma odpowiedzialna za utrzymanie w czystości tamtego terenu skosiła na początku tygodnia trawę, ale o wywiezieniu pozostałości po koszeniu już nie pomyślała.
  • Zostań radnym Aby móc zostać radnym w gminie wystarczy zebrać pięć podpisów i zarejestrować do poniedziałku, 8 września, do godz. 15:30, swój własny komitet wyborczy. Potem trzeba już tylko zarejestrować swoją kandydaturę w urzędzie gminy i zabiegać o poparcie wyborców. - Aby utworzyć komitet wyborczy wyborców, kandydat na radnego gminnego potrzebuje pięciu ludzi, którzy będą tworzyli ten komitet - mówi Andrzej Cyz, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A