Złota jesień u Świerczkowiaków (KONKURS)
access_time 2014-09-25 16:40:04
W piątek, 26 września, odbędzie się charytatywny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” i „Mali Świerczkowiacy” pt. "Złota jesień u Świerczkowiaków" – Koncert będzie dożynkową zabawą dedykowaną 10 letniej Emilce z Rożnowa, która dzielnie walczy z chorobą.
Data: Piątek, 26 września o godz. 18:00 Miejsce: Duża scena w Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 10 zł Koncert będzie miał charakter charytatywny. Świerczkowiacy zatańczą dla zaprzyjaźnionej, 10 letniej Emilki z Rożnowa, która dzielnie walczy z nowotworem. Pieniądze na zakup kosztownego leku zbierane będą podczas koncertu do specjalnych puszek. Podczas koncertu wykorzystany zostanie kontrabas zakupiony przez Stowarzyszenie Przyjaciół ZPiT Świerczkowiacy, dzięki dofinansowaniu budżetu Województwa Małopolskiego. Świerczkowiacy rozpoczynają 51 sezon artystyczny. Na dobry początek zapraszają publiczność na dożynki oraz zabawę z okazji jesiennych zbiorów. Święto słowiańskie obchodzone w czasie równonocy jesiennej było podziękowaniem za zebrane zboża, owoce, warzywa. Podczas zabawy dożynkowej urządzano różne gry i popisy zręczności. Tak będzie podczas koncertu, popisywać się będą górale spiscy, rzeszowiacy, krakowiacy i tarnowiacy - czyli mieszkańcy regionu Krakowa wschodniego. Zespół zaprasza na niezwykle barwną opowieść o zwyczajach jesiennych, o tym jak dawniej bawiono się w domach i w karczmach, w różnych regionach kraju. Na scenie wystąpią dwa pokolenia Świerczkowiaków, radować się będą starzy i młodzi. Bądźcie Państwo z nami i świętujcie dobrze wykonaną pracę. W programie:
  • „Obrzęd dożynkowy" - obrazek taneczny
  • „Cyście nom tu radzi?" - Krakowiacy wschodni
  • Pieśni i tańce rzeszowskie,Krakowiak
  • „Ni ma to jak w Krympachaf" - tańce spiskie Partnerem Strategicznym koncertu jest GRUPA AZOTY FOT. Dariusz Zaród
    Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy trzy podwójne zaproszenia na koncert, który odbędzie się w niedzielę, 26 września o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Mościce. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 26 września, do godz. 9, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Złota jesień u Świerczkowiaków"
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A