Oszukani emeryci, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-09-24 09:45:03
Dzisiejsze TEMI wraca do tragicznych wydarzeń w Radlnej, gdzie życie straciło małżeństwo z Tarnowca, a Gazeta Krakowska pisze z kolei m.in. o emerytach, którzy dali się naciągnąć na "cudowne" biostymulatory, które okazały się zwykłym oszustwem.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in.:
  • Emeryci mieli być uzdrowieni, oszukano ich! Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikać miały bóle głowy i korzonków, stany zapalne nerek, czy choroby serca. Zapewniała o tym poznańska firma Mat-Medic, która wciskała seniorom z Tarnowa tzw. biostymulatory. Urządzenia wycofano już z obrotu (okazały się zwykłym oszustwem) ale trwają sądowe batalie o odzyskanie pieniędzy. Jedną z nich wygrał z 70-letni emeryt z Tarnowa.
  • Pijana 44-latka ukradła wózek inwalidzki Miała 3 promile alkoholu i bolała ją noga. Wymyśliła zatem, że do domu pojedzie wózkiem inwalidzkim. Sprzęt ukradła ze szpitala w Brzesku, ale nie nacieszyła się nim zbyt długo, bo wpadła w ręce policji. Teraz stanie przed sądem. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in.:
  • Dlaczego zabił żonę i siebie? Na razie tylko jedno jest pewne. Wiesław W., lat 51, prawdopodobnie zamordował swoją o trzy lata starszą żonę Józefę. Później się powiesił. Zwłoki odnalazł na rodzinnej działce w Radlnej jeden z synów małżeństwa. Co doprowadziło do tej tragedii?
  • Za co się płaci z bezpłatnej szkole Nauka w bezpłatnej szkole nie jest do końca bezpłatna. Ilość opłat, jakie muszą ponieść rodzice na początku roku szkolnego jest bardzo duża, a kwota liczona jest już w setkach złotych. gdy zsumujemy: wyprawkę oraz wszystkie opłaty, nierzadko trzeba wydać ponad tysiąc złotych.
  • Pacjent załatwiany "pod kolor" W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Tarnowie o kolejności przyjęć decyduje kolor opaski, jaką przydzieli nam ratownik medyczny lub pielęgniarka. Jak to się sprawdza w praktyce? Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika TEMI oraz Gazecie Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A