Krzysztof Jakowicz i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej w CSM
access_time 2014-09-16 18:35:54
W piątek, 19 września, w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się Koncert Krzysztofa Jakowicza i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej z projektem pt. "JESZCZE POLSKA MUZYKA..."
Data: Piątek, 19 września o godz. 18:00 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 25 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) W programie:
  • Sławomir Czarnecki - koncert na skrzypce i orkiestrę na motywach spiskich.
  • Jan Sebastian Bach - Koncert skrzypcowy a- moll
  • Franciszek Lessel - finale molto presto
  • Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia g-moll nr 40 KRZYSZTOF JAKOWICZ Wybitny polski skrzypek. Artysta szczególnie ceniony przez Witolda Lutosławskiego, któremu kompozytor powierzył polskie prawykonanie wszystkich swoich utworów skrzypcowych („Łańcuch II", „Partita" w wersji z orkiestrą. „Subito" - ostatnie dzieło mistrza). Posiada wśród melaomanów regionu tarnowskiego dużą grupę wielbicieli. Krzysztof Jakowicz był wielokrotnie zapraszany do udziału w festiwalach o światowej renomie takich jak m.in. Edinburgh Festiwal, Berliner Festspiele, Festiwal w Starym Krakowie, Schleswig-Holstein Festival. Występował ze sławnymi orkiestrami takimi jak m.in. English Chamber Orchestra, Wiener Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, NOSPR. O projekcie JESZCZE POLSKA MUZYKA... Maciej Negrey, wykładowca Historii Muzyki i Literatury Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie Redaktor Naukowy Działu "Kompozytorzy XIX Wieku" Encyklopedii Muzycznej PWM Członek Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich: - Projekt "Jeszcze Polska Muzyka" powstał z myślą o odnowieniu w umysłach Polaków świadomości faktu, że w jednym z najtrudniejszych okresów naszej historii, kiedy to ziemiom polskim przeznaczono los najbardziej zaniedbanych prowincji trzech zaborczych mocarstw, kultura i sztuka okazały się ratunkiem dla narodu. Podtrzymały jego siły żywotne, utrwaliły tradycje, nadały sens egzystencji napełniając ją nadzieją, a nade wszystko ocaliły jego tożsamośći integralność (...) ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ "... Już po pierwszych taktach słychać, że założona w 2003 roku Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z Krakowa składa się z najbardziej uzdolnionych, młodych talentów muzycznych w Polsce." Annika Senger/ Online Musik Magazine ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ Jeden z czołowych a zarazem najmłodszy zespół symfoniczny w Polsce. Tworzą go pasjonaci -najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, takich jak Akademia Muzyczna w Krakowie, Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. W 2005 roku, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, zadebiutowała podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Orkiestra nagrała dotychczas szesnaście płyt. Na swym koncie ma nagrania ścieżek filmowych dla takich gigantów jak Warner Bros czy Monolith, współpracę z kompozytorami Michałem Lorencem i Janem A. P. Kaczmarkiem, a także rejestrację niezwykle popularnego albumu „Siedem Pieśni Marii" (Universal Music Polska), który w błyskawicznym tempie zyskał miano platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 300.000 egzemplarzy. Sprzedaż biletów i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 Ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów. Więcej informacji kliknij TUTAJ.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A