Z tej kategorii
Już w tym tygodniu w Tarnowie rozpocznie się międzynarodowy turniej Orlen Polish Open w badmintonie

2023-03-20 Wiadomości

W środę 22 marca w tarnowskiej Arenie Jaskółka startuje 45. edycja Orlen Polish Open, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. W turnieju będącym ostatnią kwalifikacją do Igrzysk Europejskich weźmie udział ponad 400 zawodników z 47 krajów. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Grosz Ziemski Tarnowski dla Mateusza Cierniaka. "Rozsławia nasz powiat"

2023-03-18 Wiadomości

Starosta tarnowski Roman Łucarz uhonorował Mateusza Cierniaka najwyższym powiatowym odznaczeniem - Groszem Ziemskim Tarnowskim. 20-letni wychowanek tarnowskiej Unii to jeden z największych talentów w polskim żużlu. Spotkanie z młodym sportowcem odbyło się w siedzibie starostwa powiatowego.

Tarnów chce wyremontować 10 zabytków z pomocą "Polskiego Ładu dla kultury". O jakie obiekty chodzi?

2023-03-17 Wiadomości

Tarnowski magistrat złożył 10 wniosków o dofinansowanie remontów do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Bezzwrotna dotacja może wynieść nawet 98 proc. wartości inwestycji. W sumie miasto aplikuje o 35 mln zł.

Urszula Augustyn zapowiedziała kroki prawne wobec Józefy Szczurek-Żelazko. Poszło o pedofilię

2023-03-17 Wiadomości

Posłanka Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej zapowiedziała złożenie pozwu przeciwko posłance Prawa i Sprawiedliwości, Józefie Szczurek-Żelazko. Chodzi o wypowiedź, w której szefowa PiS w regionie bocheńsko-brzeskim, komentując aferę pedofilską w Szczecinie, stwierdziła, że Platforma Obywatelska "ma w swoich szeregach wiele takich osób", tylko że takie przypadki są ukrywane.

Pomysł na weekend

2023-03-17 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

W Tarnowie przebudują ulicę Mrożka. Wkrótce przetarg

2023-03-16 Wiadomości

Niebawem ma ruszyć przetarg na przebudowę części ul. Mrożka w Tarnowie. Miasto otrzymało na ten cel ponad 750 tys zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na ponad 1,5 mln zł.

W Tarnowie otwarto drugą w kraju Pracownię Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT)

2023-03-16 Wiadomości

W Tarnowie, na drugim piętrze „Krakusa” przy ul. Krakowskiej, otwarto drugą w Polsce Pracownię Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT). To nowoczesna przestrzeń mająca służyć prowadzeniu działań edukacyjnych dla uczniów, nauczycieli i dorosłych.

Tarnów uczcił 175. rocznicę wybuchu Węgierskiej Wiosny Ludów

2023-03-15 Wiadomości

W środę w Tarnowie odbyły się uroczystości z okazji 175-lecia wybuchu Węgierskiej Wiosny Ludów. W obchodach wzięli udział m.in. konsul generalny Węgier w Krakowie dr Tibor Gerencsér, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, dyrektor Muzeum Okręgowego Kazimierz Kurczab, przedstawiciele służb mundurowych i młodzież szkolna.