Z tej kategorii
Coraz bliżej święta. Do Tarnowa przybył Święty Mikołaj, rozbłysła choinka i zimowe dekoracje

2022-12-06 Wiadomości

We wtorek (6 grudnia) w Tarnowie odpalono świąteczne dekoracje. Kilkumetrowa choinka, fotel Świętego Mikołaja, koniki na biegunach i inne bożonarodzeniowe ozdoby rozświetliły głównie centrum miasta.

Można się już ślizgać na lodowisku przy Wojska Polskiego

2022-12-06 Wiadomości

Można już korzystać z zadaszonego, sztucznie mrożonego lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Zgodnie z zapowiedzią TOSiR-u, jedyna ślizgawka w mieście została otwarta we wtorek 6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja.

Zbliża się Dzień Kupca. W sobotę kiermasz lokalnych i regionalnych produktów

2022-12-06 Wiadomości

W sobotę, 10 grudnia, w Centrum Handlowym Bazar przy ulicy Hodowlanej już po raz czwarty odbędzie się kiermasz z okazji Dnia Kupca. Organizatorem wydarzenia jest Społem Tarnowska Spółdzielnia Spożywców.

Zakończył się remont ważnej drogi w Dębnie. Na finiszu jest też budowa mostu w Woli Dębińskiej

2022-12-06 Wiadomości

W gminie Dębno oddano do użytku odnowioną drogę „Hektary 1”. Powoli dobiega też końca budowa nowego mostu na potoku Niedźwiedź w Woli Dębińskiej. Na obie inwestycje samorząd otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Sukces tarnowskiego chóru na międzynarodowym festiwalu w Pradze

2022-12-06 Wiadomości

Chłopięcy Chór Katedralny "Pueri Cantores Tarnovienses" został laureatem 30. Prague Advent and Christmas Choral Festival, czyli festiwalu adwentowej i bożonarodzeniowej pieśni chóralnej, który odbył się w dniach 2-3 grudnia w stolicy Czech.

Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach z dodatkowym wsparciem finansowym

2022-12-06 Wiadomości

Gmina Ciężkowice otrzymała dodatkowe wsparcie od zarządu województwa małopolskiego na budowę ścieżki w koronach drzew. Umowę dotyczącą udzielenia dofinansowania podpisali w poniedziałek w Tarnowie wicemarszałek Józef Gawron, członek zarządu Marta Malec-Lech i burmistrz gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa.

Pierwsza partia węgla w preferencyjnej cenie dotarła do Tarnowa

2022-12-05 Wiadomości

Do Tarnowa przywieziono pierwszą partię węgla, którą samorząd ma sprzedawać po preferencyjnej cenie w ramach rządowego programu dystrybucji węgla. Mieszkańcy uprawnieni do zakupu, mogą go nabywać od poniedziałku, 5 grudnia. Cena za 1 tonę wynosi 1950 zł.

MORD zawiesza egzaminy praktyczne na motocykle

2022-12-05 Wiadomości

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zawiesił egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe. Chodzi o bezpieczeństwo kursantów. Przerwa potrwa do czasu aż warunki pogodowe znów pozwolą na bezpieczne ich przeprowadzanie. Cały rok można natomiast zdawać teorię.