Z tej kategorii
Druga edycja Festiwalu Kuchni i Kultur Świata

2022-07-03 Wiadomości

Warsztaty kulinarne, live cooking, czyli pokaz gotowania na żywo w wykonaniu Tomasza Jakubiaka, występy taneczne, dmuchańce i animacje dla dzieci - to tylko część atrakcji w ramach Festiwalu Kuchni i Kultur Świata, którego druga edycja odbyła się w niedzielę na tarnowskim rynku. Zobaczcie zdjęcia.

Piknik żeglarski w parku Strzeleckim

2022-07-03 Wiadomości

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jakie zagrożenia czyhają na dzieci podczas letniego wypoczynku? Między innymi odpowiedzi na te pytania mogli uzyskać młodzi uczestnicy sobotniego pikniku żeglarskiego, który zorganizowała Rada Osiedla Starówka w parku Strzeleckim. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji - były dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami i zabawy z animatorami. Na miejscu byli obecni strażacy, policjanci, a także ratownicy WOPR wraz ze służbowym sprzętem.

Obwodnica Tuchowa oficjalnie oddana do użytku

2022-07-01 Wiadomości

Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Tuchowa. Trasa powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977, ma prawie 3 km i kosztowała ponad 57,5 mln złotych. Otwarcie drogi zbiegło się w czasie z rozpoczęciem Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

Prezydent Roman Ciepiela zapewnia, że poda się do dymisji. Jest oficjalne oświadczenie

2022-07-01 Wiadomości

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podtrzymuje swoją deklarację o rezygnacji z urzędu. Jednocześnie oczekuje od radnych, że podejmą uchwałę w sprawie referendum, w którym będą mogli zabrać głos wyborcy. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Z 24 do 30 zł od osoby. Duża podwyżka opłat za wywóz śmieci w Tarnowie

2022-07-01 Wiadomości

30 zł od osoby za odbiór śmieci zapłacą od sierpnia mieszkańcy Tarnowa. To oznacza wzrost opłat o 25 procent. Taką decyzję podjęli radni podczas czwartkowej sesji.

Grupa Azoty podpisała umowę z ZKS Unia Tarnów

2022-07-01 Wiadomości

Na mocy nawiązanej współpracy, Grupa Azoty S.A. została Partnerem Głównym klubu ZKS Unia Tarnów na najbliższy rok. Zgodnie z umową, spółka będzie sponsorować drużynę seniorską oraz klub akademii piłkarskiej, w której trenuje 350 uczestników w wieku od 3 do 18 lat.

Pomysł na weekend

2022-07-01 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Roman Ciepiela zmienia zdanie. Jednak nie poda się do dymisji?

2022-06-30 Wiadomości

Prezydent Roman Ciepiela zamieścił na swoim profilu facebookowym wpis, w którym dał do zrozumienia, że nie zamierza zrezygnować ze stanowiska.