Z tej kategorii
Wyłudzili z urzędu miasta prawie 8 milionów złotych. Akt oskarżenia trafił do sądu

2022-01-21 Wiadomości

Do Sądu Okręgowego w Tarnowie wpłynął akt oskarżenia w sprawie wyłudzenia z Urzędu Miasta Tarnowa 7,8 mln zł. W proceder zaangażowani byli właściciele Centrum Edukacji Libertia.

W Małopolssce zajętych jest 1616 łóżek covidowych. Prawie dwukrotnie więcej niż rok temu

2022-01-21 Wiadomości

W Małopolsce zajętych jest 1616 łóżek covidowych, czyli prawie dwukrotnie więcej niż rok temu, kiedy to hospitalizowanych było 851 pacjentów. Zgodnie z piątkowymi danymi Ministerstwa Zdrowia minionej doby w Małopolsce zanotowano 4207 nowych zakażeń, rok temu było 315 przypadków.

Nextbike zostaje. Tarnowski Rower Miejski wraca w marcu

2022-01-21 Wiadomości

Zarządzaniem i konserwacją systemu Tarnowskiego Roweru Miejskiego nadal będzie zajmować się prywatna firma Nextbike. Dotychczasowy operator był jedyną firmą, która zgłosiła się do przetargu, ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Tysiące laurek trafi do seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mają cieszyć i... ostrzegać

2022-01-21 Wiadomości

200 tysięcy laurek z życzeniami od wnuczek i wnuczków trafi do małopolskich babć i dziadków z okazji ich święta. Kartki pełnią podwójną funkcję - oprócz wywołania uśmiechu na twarzy, mają również ostrzec seniorów przed oszustami i naciągaczami.

W Tarnowie znów pobiegną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2022-01-20 Wiadomości

Tradycyjnie już w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 30 stycznia, w Tarnowie odbędzie się bieg z pochodniami. Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Uwaga! Oszuści podszywają się pod numer infolinii ZUS

2022-01-20 Wiadomości

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystując tzw. spoofing telefoniczny, podszywają się pod numer infolinii ZUS. - Nigdy nie podawajmy dzwoniącemu danych osobowych, w tym danych logowania do PUE ZUS - apeluje Zakład.

Po trzyletnim zastoju, rusza kolejna rozprawa ws. podpaleń w hotelu dla pielęgniarek

2022-01-20 Wiadomości

Rusza kolejna rozprawa w procesie dziś już 17-letniego Eryka N., oskarżonego o podpalenia w hotelu dla pielęgniarek przy szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Proces rozpoczął się trzy lata temu, utknął jednak w miejscu, bo sąd miał problem ze znalezieniem biegłego psychiatry, który zbadałby podejrzanego.

Tarnowska policja odświeżyła flotę. W zakupie nowych samochodów pomogły samorządy

2022-01-20 Wiadomości

Sześć nowych radiowozów dołączyło do floty Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Są już wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, między innymi podczas patrolowania terenu miasta i powiatu.