Z tej kategorii
Pomysł na weekend

2023-12-08 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Kup świąteczne ozdoby, a pomożesz Tarnowskiemu Hospicjum Domowemu. Wyjątkowy kiermasz już w niedzielę

2023-12-07 Wiadomości

W najbliższą niedzielę (10 grudnia) przy kościele Świętej Rodziny (księży misjonarzy) w Tarnowie odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Dochód uzyskany z akcji zostanie w całości przeznaczony na potrzeby Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. bł. Fryderyka Oznama.

Alarm smogowy w Tarnowie. Dziś lepiej nie wychodzić z domu

2023-12-07 Wiadomości

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ogłosiło dzisiaj (7 grudnia) alert dla mieszkańców Małopolski, w tym Tarnowa i okolic, w związku z przekroczeniem poziomu alarmowego stężenia pyłu zawieszonego PM10. Zalecane jest, by z tego powodu ograniczyć przebywanie na otwartym powietrzu do absolutnego minimum.

Oświetlenie w Parku Biegowym na Górze św. Marcina włącza się SMS-em

2023-12-07 Wiadomości

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wprowadził sprytny sposób na oszczędzanie energii w Parku Biegowym na Górze św. Marcina. Korzystający z niego mieszkańcy, jeśli nie chcą biegać lub spacerować po zmroku w całkowitych ciemnościach, muszą wysłać SMS z określonym hasłem i przesłać pod wskazany numer.

W Tarnowie czynne są już obydwa miejskie lodowiska

2023-12-06 Wiadomości

Czynne są już dwa sezonowe lodowiska w Tarnowie. Zgodnie z zapowiedzią TOSiR-u, obiekty przy ul. Wojska Polskiego i w Mościcach zostały otwarte w środę, 6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja.

Rząd ogłosił wyniki programu "Rozświetlamy Polskę". Gmina Żabno z największym wsparciem w regionie

2023-12-06 Wiadomości

Rozstrzygnięto dziewiątą edycję Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - „Rozświetlamy Polskę”. Małopolskim samorządom przyznano w sumie blisko 68 mln zł na 86 zadań.

Dzień Kupca po raz 5. W sobotę kiermasz lokalnych i regionalnych produktów

2023-12-06 Wiadomości

W sobotę, 9 grudnia, w Centrum Handlowym Bazar przy ulicy Hodowlanej już po raz piaty odbędzie się Dzień Kupca. Organizatorem kiermaszu jest Społem Tarnowska Spółdzielnia Spożywców, a patronat nad wydarzeniem objęli: starosta tarnowski Roman Łucarz i prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie ma nowego dyrektora artystycznego

2023-12-06 Wiadomości

Od przyszłego sezonu dyrektorem artystycznym Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie zostanie aktor i reżyser Tadeusz Łomnicki, który w teatrze przy Mickiewicza 4 zrealizował takie spektakle, jak "Mayday", czy "Kolacja dla głupca".