Z tej kategorii
Boiska w Małopolsce do remontu

2018-04-27 Biznes

Do końca tegorocznych wakacji w całym regionie zostaną wyremontowane aż 54 boiska. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 9 mln zł. W piątek gminy i powiaty, które dołączyły do innowacyjnego projektu Małopolskie boiska, odebrały „promesy” gwarantujące dofinansowanie z budżetu województwa. Dokumenty wręczyli im wicemarszałek Wojciech Kozak i Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa małopolskiego odpowiada m.in. za kwestie edukacji.

Małopolscy studenci coraz chętniej garną się do biznesu

2018-04-24 Biznes

Niemal co trzeci student ostatniego roku myśli o założeniu własnej firmy. Jeszcze odważniej o swoim biznesie myślą żacy z małopolskich prywatnych uczelni – tu odsetek sięga nawet 46 proc. Te i więcej danych można znaleźć w najnowszym raporcie Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego pt. „Przedsiębiorczość studentów w Małopolsce”.

Przedsiębiorco, pozyskaj dotację i bądź innowacyjny!

2018-04-26 Biznes

Jesteś właścicielem mikro, małej lub średniej firmy i planujesz rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie? Nie czekaj, złóż wniosek i zdobądź dofinansowanie na wsparcie swojego przedsiębiorstwa. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 16 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Ciesz się słońcem i… zaoszczędź pieniądze

2018-04-12 Biznes

Słoneczna pogoda za oknem doskonale wpływa na nasze samopoczucie. To jednak nie wszystko, gdyż dzięki promieniom słonecznym możemy też zyskać... konkretne oszczędności dla naszego portfela. Jak? Chociażby dzięki montażowi kolektora słonecznego na dachu naszego domu.

Podpisano umowę na termomodernizację Przedszkola w Nieczajnie Górnej z unijnym dofinansowaniem

2018-04-10 Biznes

Burmistrz Dąbrowy Tarnowski zawarł umowę z Zakładem Murarsko – Tynkarskim Pana Stanisława Wałaszka z Kobierzyna na „Termomodernizację budynku Publicznego Przedszkola w Nieczajnie Górnej”.

665 nowych miejsc w ośrodkach wsparcia dziennego w subregionie tarnowskim i Wieliczce

2018-03-23 Biznes

15 nowych placówek wsparcia dziennego, a w nich 665 miejsc dla podopiecznych, powstanie w kilkunastu miejscowościach subregionu tarnowskiego oraz w Wieliczce. Pozwoli to objąć opieką ponad 1 tys. osób – dzieci, młodzieży i ich rodziców – zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem oraz potrzebujących fachowej pomocy. Na ich utworzenie zarząd województwa przeznaczył 12,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Modernizacja nowej siedziby Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego

2018-03-15 Biznes

Trwają prace modernizacyjne budynku przy ul. Nadbrzeżna Dolna 7, który będzie nową siedzibą Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Pogoda pozwala na prace na Spokojnej

2018-03-12 Biznes

Trwa przebudowa ulicy Spokojnej. Wykonawca, który kilka tygodni temu przejął plac robót, prowadzi prace przygotowawcze i rozbiórkowe. W następnej kolejności zajmie się rozbudową jezdni - informuje tarnowski magistrat.