Kanonizacja Jana Pawła II - gdzie ją spędzić?
access_time 2014-04-25 10:08:53
W ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II w Watykanie, w najbliższy weekend w Tarnowie można obejrzeć wystawę o wizycie papieża w Tarnowie, przygotowaną przez Muzeum Okręgowe. Centrum Sztuki Mościce organizuje koncert "Karolowe pieśni", a w kościołach zostaną odprawione specjalne msze.
Jan Paweł II w Tarnowie - otwarcie wystawy
Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wystawę poświęconą wizycie papieża Jana Pawła II w Tarnowie, w 1987 roku. Otwarcie zaplanowano na sobotę, 26 kwietnia. Na wystawie pokazane zostaną niepublikowane dotąd fotografie, udostępnione przez tarnowian, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Przypomnijmy, 9 czerwca 1987 roku Jan Paweł II przyleciał do Tarnowa helikopterem, a następnego dnia w obecności ponad dwóch milionów wiernych, na polach przy budowanym wtedy kościele pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny, beatyfikował Karolinę Kózkówną. Otwarcie wystawy 26 kwietnia na tarnowskim Rynku o godz. 12:00
Wojtek Klich zaśpiewa "Karolowe Pieśni"
Tarnowski muzyk nad tym projektem pracował kilka lat. Już w sobotę, 26 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce będzie można posłuchać materiału z jego najnowszej płyty: "Karolowe Pieśni". To piękne utwory skomponowane do poetyckich tekstów Papieża Polaka. "Karolowe Pieśni" to poezja Karola Wojtyły do muzyki Wojtka Klicha. W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II będzie można wziąć udział w prawdziwej uczcie muzyki, poezji i bardzo pozytywnych energii. Autor muzyki Wojtek Klich opowiada, że na poezję Karola Wojtyły natknął się kilka lat temu. Usypiał swojego synka Kacperka, wziął do ręki tomik i zauroczył się... Pod tym urokiem pozostał on, zespół i wszyscy, którzy mieli okazję posłuchać "Karolowych Pieśni". W koncercie udział wezmą: Wojtek Klich - kompozycje, aranżacje, gitary, śpiew, Bartłomiej Rojek - perkusja, Jerzy Drobot - bas, Rafał Guzik - instrumenty klawiszowe, Sylwester Malinowski - instrumenty perkusyjne, Soliści: Sławek Ramian, Magda "Ruda", Stalmach, Patryk "Dziunek" Wroński, Monika Stec. Zespołowi towarzyszy 10-osobowy Karolowy Chór pod dyrekcją Tomka Steca.
Specjalne msze święte
Koncert w Parafii Miłosierdzia Bożego W sobotę będzie można posłuchać pop-oratorium o Miłosierdziu Bożym. W koncercie zagrają artyści m.in. z Tarnowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej "Divina in Misericordia" wraz z solistami, a także zespół Esperanza. Koncert odbędzie się w sobotę (26 kwietnia), początek o godz. 19. Modlitewnie w Bazylice Katedralnej W sobotę, odbędzie się czuwanie modlitewne, a po mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej modlitwy w ciszy, następnie od godz. 20:00 wspólną modlitwę będą animowały Siostry Misjonarki wraz z młodzieżą z KSM, którą zakończy apel Jasnogórski o godz. 21:00 i przekazanie iskry miłosierdzia. W Niedzielę Miłosierdzia, Bazylika zapraszana na dziękczynne Nieszpory Eucharystyczne za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Nieszpory zaczną się o godz. 17:45. Transmisja w Parafii bł. Karoliny Kózkównej W niedzielę, o godz. 9:00 odbędzie się msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa a bezpośrednio po niej transmisja z Watykanu. W prezbiterium będzie ustawiony ekran ledowy który ułatwi odbiór całej uroczystości. Po jej zakończeniu odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za dar nowych świętych Kościoła. Iskra w Kościele Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej W sobotę, młodzież z Powiśla Dąbrowskiego o godz. 19:00 weźmie udział we mszy świętej dziękczynnej za dar Kanonizacji Jana Pawła II. W tym dniu zostanie przekazana młodym z Powiśla także symboliczna "Iskra Bożego Miłosierdzia", którą przekazał Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż w Niedzielę Palmową.
Komentarze...