"ADHD i inne cudowne zjawiska" (KONKURS)
access_time 2013-05-15 10:55:30
Spektakl w wykonaniu i reżyserii Joanny Szczepkowskiej "ADHD i inne cudowne zjawiska", łączący formy wykładu naukowego, happeningu, improwizacji, terapii i spowiedzi. Scena życia, na której wzajemnie przeplatają się zwariowane sytuacje i nieoczekiwane sploty zdarzeń.
Spektakl: "ADHD i inne cudowne zjawiska" Czas trwania: 75 min. Miejsce: CSM ul. Traugutta 1, Duża Scena CSM Termin: 17 maja 2013 r., godz. 19:00 Cena biletu: sektor I - 40 zł, sektor II - 30 zł, sektor III - 20 zł Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 AUTOR Joanna Szczepkowska REŻYSERIA Joanna Szczepkowska MUZYKA Piotr Olszewski WIDEO Michał Januszaniec WYSTĘPUJĄ Joanna Szczepkowska Hanna Konarowska "To zjawisko jednocześnie zabawne, dramatyczne, inspirujące i destrukcyjne, a przede wszystkim malownicze, dlatego scena jest dobrym miejscem na próbę zrozumienia tego zespołu. Chciałam uświadomić ludziom, że istnieje zjawisko, które daje klucz do zrozumienia wielu mechanizmów naszych zachowań. To tym istotniejsze, że lekarze nadal są na ogół sceptyczni wobec ADHD osób dorosłych. Dlatego bardzo zależało mi na wiarygodności tego tekstu. W jednej recenzji ze spektaklu znalazłam określenie, że to improwizacja, happening. Nic bardziej błędnego - tekst jest na scenie mówiony, co do litery, a stworzenie wrażenia improwizacji jest wyzwaniem artystycznym spektaklu." Fragmenty recenzji: "Grając z córką Hanną Konarowską, plastycznie przedstawia obrotową scenę życia, na której zdarzają się zwariowane sytuacje i nieoczekiwane sploty zdarzeń. Dowiadujemy się o tym, jakie ma problemy z uporządkowaniem spraw materialnych, urzędowych, podatkowych, a nawet torebki. Słyszymy o najbardziej szalonych pomysłach, w tym wyjazdu do Ameryki Łacińskiej i przystąpienia do skalnych ludzi, którzy uciekają przed cywilizacją, wzorując się na pierwotnych plemionach. Jesteśmy świadkami rodzenia się wielu błyskotliwych pomysłów literackich i teatralnych. Żaden z nich nie został wcielony w życie, bo mózg osoby cierpiącej na ADHD, nie może zatrzymać się na jednym temacie." Jacek Cieślak, Rzeczpospolita
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy jedno podwójne zaproszenie na spektakl w wykonaniu i reżyserii Joanny Szczepkowskiej "ADHD i inne cudowne zjawiska", który odbędzie się już 17 maja 2013 r. o godz. 19.00 na Dużej Scenie CSM. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 17 maja do godz. 12.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "ADHD" Zwycięzca: Maria K. Gratulujemy!
Komentarze...