Spektakl "Hommage a Chagall" w CSM (KONKURS)
access_time 2012-11-08 15:29:08
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl "Hommage à Chagall" w wykonaniu Teatru Groteska z Krakowa, w ramach Festiwalu "Materia Prima".
Hommage à Chagall
Miejsce: Centrum Sztuki Mościce ul. Traugutta 1, Duża Scena CSM Termin: 13 listopada 2012 r., godz. 19.00 Cena biletu: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy, 12 zł grupowy Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 Czas trwania: 70 min. Reżyseria: Adolf Weltschek Scenografia: Małgorzata Zwolińska Muzyka i realizacja nagrań dźwiękowych: Roman Opuszyński Układ ruchu: Katarzyna Skawińska II Reżyser: Lech Walicki Realizacja animacji komputerowych: Paweł Weremiuk Inspiracją do powstania tego spektaklu były życie i twórczość wybitnego malarza Marca Chagalla, a za motyw przewodni posłużyła miłość artysty do ukochanej Belli. To opowieść o spełnieniu, o harmonii pomiędzy dwojgiem ludzi. To hymn o potędze miłości potrafiącej przekroczyć i przezwyciężyć społeczno-polityczne absurdy realnego świata. Tłem dla opowieści są metaforycznie potraktowane kluczowe wydarzenia historyczne XX-go wieku - interpretowane w spektaklu jako doświadczenia apokalipsy. Doświadczenia zaczerpnięte zresztą z życiorysu samego Chagalla. Obrazy artysty ożywają na scenie i nabierają cielesnej trójwymiarowości. Harmonijnie współgrają ze sobą plastyczne środki wyrazu: aktorzy w maskach, lalki, multimedia. Wielka inscenizacja o miłości potwierdza, iż język malarstwa idealnie przekłada się na język teatru formy. Postaci pozbawione ciężaru, kubistyczne kształty, soczyste kolory, realizm magiczny. Realizatorzy spektaklu starali się jak najwierniej oddać świat Chagalla, wraz z jego charakterystycznymi motywami, wątkami mitologicznymi (pojawią się m.in. dwie przewodnie dla malarza postaci wół i kogut). Obsada: - Monika Filipowicz - Oliwia Jakubik - Diana Jędrzejewska - Maja Kubacka - Katarzyna Kuźmicz - Iwona Olszewska - Marek Karpowicz - Rafał Szumski - Lech Walicki - Bartosz Watemborski - Paweł Mróz
Biała Kobieta (wstęp wolny)
Spektakl: "Biała Kobieta" w wykonaniu Magali Chouinard Miejsce: Centrum Sztuki Mościce Ul. Traugutta 1, Hol główny Termin: 13 listopada 2012 godz.18.30 Cena biletu: Wstęp wolny Informacje: CSM tel. 14 633 46 04 Czas trwania: 30 min. Interaktywny, poetycki spektakl realizowany przez artystkę lalkarza z Kanady. Animowane przez aktorkę przedmioty i niezwykłe lalki będą tak blisko widzów, jak to tylko możliwe. Biała Kobieta to symbol stanu wewnętrznego, niezwykłej wrażliwości, a jednocześnie osoba dorosła, dziecko i starzec, wilk i kruk. Postaci te wyłaniają się z jej wewnętrznego świata. Kontrastując mocno ze swoim otoczeniem powolnością ruchów i czarno-białymi kolorami, ujawniają wypełniające ją obszary cienia i światła. W trakcie spektaklu Biała Kobieta daje ludziom małe ptaszki. W zagłębieniach tych ptaszków, wykonanych w technice origami, krótkie poetyckie teksty podszeptują widzom, jak wspaniale jest otworzyć drogę do własnego wnętrza. Biała Kobieta powoli i bezgłośnie wchodzi do głębi człowieka, by dotknąć jego duszy. Magali Chouinard, kanadyjska artystka, była najpierw nauczycielką języka francuskiego. Przez lata pracy, które spędziła w szkole średniej Pierre-de-Lestage de Berthierville tworzyła wraz z uczniami teatr lalkowy, wykorzystując przy tym swoje zdolności plastyczne. W 2006 r., postanowiła wrócić do UQAM (Université du Québec - Montréal), aby jako wolny słuchacz uczestniczyć w wykładach na temat mechanizmów lalek. Ta czarno-biała, niezwykła, pełna poezji i metafor podróż do wnętrza człowieka jest sumą tych i wielu innych doświadczeń artystki.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl "Hommage a Chagall" w wykonaniu Teatru Groteska z Krakowa we wtorek, 13 listopada o godz., 19.00 w Centrum Sztuki Mościce. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do poniedziałku, 12 listopada do godz. 12.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Hommage à Chagall" Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej. Zwycięscy: Joanna B., Rafał P. Gratulujemy!
Komentarze...