Żużlowy sezon czas zacząć
access_time 2012-04-06 12:28:21
Długo wyczekiwana chwila przez kibiców żużla nadchodzi. W poniedziałek 9 kwietnia o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz Speedway Ekstraligi pomiędzy drużynami Azoty Tauron Tarnów i Betard Sparty Wrocław.
W trakcie zimowej przerwy w składach obu drużyn doszło do sporych roszad kadrowych, które w roli faworyta zdecydowanie stawiają zespół Azoty Tauron Tarnów. Nie ma żadnych wątpliwości, iż liderem tarnowian będzie znajdujący się w znakomitej formie Greg Hancock. Wtórować mu powinien powracający po dwuletniej przerwie do tarnowskiego klubu Janusz Kołodziej. Ulubieniec miejscowych kibiców jasno deklaruje, że chce odbudować swoją wysoką dyspozycję z poprzednich lat oraz wywalczyć wraz z kolegami medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Niespełna 28-letni zawodnik stworzy parę prawdopodobnie z Dawidem Lampartem, dla którego poniedziałkowe spotkanie będzie oficjalnym debiutem przed tarnowską publicznością. W kadrze „Jaskółek” nie zabraknie dobrze już znanych: Martina Vaculika oraz Leona Madsena. Przedsezonowe treningi pokazały, że obaj wzorowo przepracowali zimowy okres i tym samym prezentują się na torze bardzo okazale. Zmiany w naszym zespole nastąpiły także na pozycjach młodzieżowców. Podporą formacji będzie Maciej Janowski. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki, co już w pierwszych tegorocznych zawodach zdążył potwierdzić. Warto odnotować, że starcie przeciwko wrocławianom będzie szczególnym meczem dla Maćka, gdyż całe lata swojej kariery spędził właśnie na Dolnym Śląsku. Do dyspozycji trenera Marka Cieślaka będzie również Kacper Gomólski. Niewykluczone jednak, że w walkę o miejsce w składzie włączy się jeszcze Jakub Jamróg. BETARD SPARTA WROCŁAW 1. Sebastian Ułamek 2. Nicolai Klindt 3. Tomasz Jędrzejak 4. Tai Woffinden 5. Fredrik Lindgren 6. Patryk Dolny 7. Mateusz Gradka AZOTY TAURON TARNÓW 9. Greg Hancock 10. Dawid Lampart 11. Leon Madsen 12. Martin Vaculik 13. Janusz Kołodziej 14. Kacper Gomólski
Mecze żużlowej Ekstraligi na antenie Radia Kraków
Mecze tarnowskiego klubu żużlowego Azoty Tauron Tarnów przez cały tegoroczny sezon będą transmitowane przez Radio Kraków. Na antenie małopolskiej rozgłośni posłuchać będzie można transmisji zarówno ze spotkań, które odbędą się na tarnowskim stadionie przy ulicy Zbylitowskiej 3, jak i z meczów zamiejscowych. W sezonie 2012 klub Azoty Tauron Tarnów rozegra 18 spotkań, z czego połowę jako gospodarz. Runda finałowa odbędzie się w terminie od 9 września do 7 października. We wszystkich żużlowych zmaganiach zawodnikom towarzyszyć będą dziennikarze Radia Kraków oraz kibice przy radioodbiornikach. Pierwszy, inauguracyjny mecz zostanie rozegrany już w Poniedziałek Wielkanocny, tj. 9 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00. Azoty Tauron Tarnów na własnym stadionie podejmą klub z Wrocławia - Betard Sparta Wrocław. Komentować będzie Marek Solecki. Transmisji inauguracji sezonu żużlowego będzie można posłuchać na 101 FM.
Bilety na żużel w Gemini Park
Bilety na wszystkie spotkania odbywające się w Tarnowie, będzie można kupić na stoisku w Gemini Park Tarnów. To niezwykła możliwość dla fanów żużla, którzy już nie będą musieli specjalnie jechać na stadion, lub stać w długich kolejkach, tylko kupią bilety podczas codziennych zakupów. Specjalne stoisko, zlokalizowane obok apteki, ustawiane będzie zawsze w dzień poprzedzający zawody tarnowskiego zespołu, i działać będzie w godzinach funkcjonowania Centrum – od 9.00 do 21.00. Dodatkowo, na stoisku będzie można spotkać się z zawodnikami Tauron Azoty Tarnów, a także kupić gadżety reklamowe. Sprzedaż na pierwszy sezonowy pojedynek odbędzie się w świąteczny piątek, w godzinach otwarcia Centrum od 9.00 do 21.00 oraz w sobotę, w godzinach od 9:00 do 16.00. Czytaj także: Nowa prezes zarządziła porządki w żużlowej spółce Prezentacja zawodników Tauron Azoty Tarnów (FOTO)
Komentarze...