Przegląd prasy
access_time 2011-04-13 14:02:31
Pożar w IV LO. Głodni gimnazjaliści? Zgłobice mogą stracić szkołę - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska.


Temi 13 kwietnia 2011 r.

Głodni gimnazjaliści?
Samorząd przestaje finansować stołówki w dwóch gimnazjach, bo... nie musi - czytamy w tarnowskim tygodniku. Miasto chce oszczędzać, tym razem na żywieniu dzieci w tarnowskich szkołach. Od września samorząd nie będzie już finansować utrzymania stołówek w gimnazjach nr 2 i nr 7 w Tarnowie. Z pomysłu magistratu nie są zadowoleni rodzice uczniów tych placówek, zapowiadają przekazanie władzom miasta listu protestacyjnego.

Sto lat minęło jak...
W Tarnowie przybywa stulatków - aż dziewięć osób obchodzi w tym roku setne urodziny. Gratulacje z takiej okazji przyjmowała niedawno tarnowianka - pani Zofia Chmielewska. Jak mówi Krystian Krawczyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie, zwykle odnotowywano w ciągu roku dwie lub trzy osoby, które ukończyły sto lat życia. (Jeden ze stulatków zdradził nam sekret swojej długowieczności - Władysław Gubernat skończył sto lat (FOTO))

Gazeta Krakowska 13 kwietnia 2011 r.

To nie żarty. Zgłobice mogą stracić szkołę!
Przy "czwórce" wisi ogłoszenie o sprzedaży. Spadkobiercy dodatkowo chcą od gminy 3 mln zł - czytamy w Gazecie Krakowskiej. Przy Szkole Podstawowej i sąsiadującym z nią boisku w Zgłobicach wisi od poniedziałku wielki baner z ofertą sprzedaży działek użytkowanych przez gminę Tarnów. Tym samym ziściły się zapowiedzi spadkobierców rodziny Marszałkowiczów, którzy sądownie odzyskali zabudowane obecnie tereny, o chęci zbycia kontrowersyjnych działek. Przyszłość szkoły i boiska jawi się w czarnych barwach.

Pożar w IV LO
W Gazecie także o pracy tarnowskich strażaków, którzy już po raz drugi w ciągu tygodnia interweniowali w IV LO przy ul. Norwida w Tarnowie. W weekend usuwali tam powalone przez wichurę drzewo, wczoraj gasili pożar styropianowej tablicy między aulą a korytarzem. Według strażaków, wstępne ustalenia wskazują na zaprószenie ognia. Sprawca nie został ustalony. Ewakuacja uczniów z sal nie była konieczna.

Komentarze...