Udany początek sezonu tarnowskich wspinaczy
access_time 2011-04-06 13:37:10
1 kwietnia zawodami Pucharu Polski zainicjowali sezon sportowy wspinacze sportowi na czas. Tarnowscy wspinacze pokazali się w tych zawodach z dobrej strony.


Pierwsza edycja zawodów pucharowych odbyła się w Lublinie, organizatorzy czyli Polski Związek Alpinizmu, Lubelskie Centrum Wspinaczkowe „Ścianka” oraz Okręgowy Związek Wspinaczki Sportowej z Lublina zdecydowali o połączeniu zmagań seniorów oraz młodzieżowców. W ten sposób zgromadzeni widzowie mieli zapewnioną podwójną dawkę emocji.

Na słowa uznania zasługuje Marcin Dzieński z Pałacu Młodzieży Tarnów, podopieczny trenera Marcina Bibro, który startując jeszcze w kategorii wiekowej młodzieżowca zdołał w fantastycznym stylu dotrzeć do samego finału zawodów! Dopiero tam aktualny Wicemistrz Świata Juniorów uległ triumfatorowi – Łukaszowi Świrkowi. Dobrze zaprezentował się również Jędrzej Komosiński z AZS PGNiG PWSZ Tarnów, który stanął na trzecim miejscu podium. Jędrzej słabo spisał się w biegach eliminacyjnych i jego droga do podium była bardzo trudna. W 1/16 fazy pucharowej pokonał zawsze groźnego Jakuba Jodłowskiego z UKA Warszawa, by trafić na samego Tomasza Oleksego. Z tarnowskiego pojedynku na lubelskiej ścianie tym razem zwycięsko wyszedł Jędrzej, by trafić na kolejnego groźnego przeciwnika – późniejszego zwycięzcę – Łukasza Świrka. Komosiński nie przestraszył się faworyta biegu i był bardzo blisko wyeliminowania aktualnego Mistrza Polski. W pierwszym biegu prowadził wyraźnie, lecz nie trafił w wyłącznik zegarów. Trzecie miejsce zawodnik AZS PGNiG PWSZ Tarnów zapewnił sobie, pewnie pokonując aktualnego Akademickiego Mistrza Polski we wspinaczce na czas – Jakuba Ginszta. Do finałów awansował jeszcze Jakub Pociecha reprezentujący barwy AZS PGNiG PWSZ Tarnów, ale już w 1/16 odpadł po przegranej z Marcinem Dzieńskim.

Wśród pań bliska sprawienia podobnej niespodzianki jak Marcin Dzieński, była Izabela Janis z Pałacu Młodzieży Tarnów. Podopieczna Marcina Bibro, nie przestraszyła się rywalizacji ze starszymi od siebie seniorkami i w 1/8 wyeliminowała Katarzynę Wichę z Skarpy Lublin. Walkę o finał przegrała z Moniką Prokopiuk, a w biegu o trzecie miejsce tylko o 0,47 sekundy uległa reprezentantce gospodarzy Katarzynie Mirosław. W finałach kobiet walczyła również Agnieszka Szepielak/AZS PGNiG PWSZ Tarnów ale przegrała z doświadczoną Moniką Prokopiuk. Poza finałami była Klaudia Buczek/Tarnovia, która pechowo odpadła od ściany jeszcze w eliminacjach.

Oficjalne wyniki końcowe:

Panie

 1. Małgorzata Rudzińska – Skarpa Lublin
 2. Monika Prokopiuk – Skarpa Lublin
 3. Katarzyna Mirosław – Skarpa Lublin
 4. Izabela Janis – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
 5. Aleksandra Rudzińska – Skarpa Lublin
 6. Anna Brożek – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
 7. Agnieszka Szepielak – KU AZS PWSZ Tarnów
 8. Katarzyna Wicha – Skarpa Lublin
 9. Angelika Kasprzyk – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
 10. Klaudia Buczek – MKS Tarnovia
 11. Karina Mirosław – Skarpa Lublin
Panowie
 1. Łukasz Świrk – SMG Lubin
 2. Marcin Dzieński – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
 3. Jędrzej Komosiński – KU AZS PWSZ Tarnów
 4. Jakub Ginszt – AKW Kotłownia
 5. Tomasz Oleksy – MKS Tarnovia
 6. Mateusz Puzoń – AKW Kotłownia
 7. Jan Modrzejewski – Skarpa Lublin
 8. Paweł Pietrzak – AKW Kotłownia
 9. Jakub Jodłowski – UKA Warszawa
 10. Jakub Pociecha – KU AZS PWSZ Tarnów
 11. Rafał Hałasa – Skarpa Lublin
 12. Maciej Styła – Skarpa Lublin
 13. Michał Ginszt – AKW Kotłownia
 14. Hubert Przytuła – Skarpa Lublin
 15. Paweł Sikora – SMG Lubin
 16. Hubert Styła – Skarpa Lublin
 17. Tomasz Rumianowski
 18. Michał Barnaś – KU AZS PWSZ Tarnów
 19. Michał Lewicki – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
 20. Tomasz Sordyl – SMG Lubin
 21. Jacek Kaczanowski – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
 22. Kamil Persona – UP Lublin
 23. Kamil Gomółka – UKS 15 Lublin
 24. Michał Szeremeta – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
 25. Dominik Sakowski – UKS 15 Lublin
Komentarze...