Dilerzy zatrzymani
access_time 2011-04-06 11:01:10
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej zatrzymali osoby zajmujące się rozprowadzaniem środków odurzających. W ich ręce trafił 19-letni diler, mieszkaniec Tarnowa, który wśród znajomych sprzedawał marihuanę.


Z ustaleń wynika, że proceder ten trwał od kilku miesięcy, a narkotyki trafiały do młodych ludzi na terenie Tarnowa i okolic. Mężczyzna posiadał grupę co najmniej kilkunastu stałych odbiorców, regularnie zaopatrujących się u niego.

Jedną z nich była 18-letnia tarnowianka. Wiemy, że kupowaną marihuanę odsprzedawała swojej znajomej z Wierzchosławic. W trakcie przeszukania w domu kobiety zabezpieczono niewielkie ilości narkotyku. Za jego posiadanie i udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi jej do 2 lat pobawienia wolności.

Policjanci dotarli także do kupującej narkotyki mieszkanki Wierzchosławic. Ujawnili przy niej niewielką ilość marihuany. Kobiecie grozi do roku pozbawienia wolności. W toku realizacji sprawy policjanci przechwycili także plecak z 41 gramami przygotowanej do dystrybucji, podzielonej na porcje marihuany. Jej wartość rynkowa szacowana jest na 1200 złotych. Narkotyki te zabezpieczono u 20-letniego tarnowianina, po tym jak chcący się ich pozbyć z domu diler, przekazał je koledze przez balkon mieszkania, gdy policja stała pod jego drzwiami. 20-latek także zaopatrywał się u zatrzymanego dilera.

Obaj odpowiedzą za uczestniczenie w obrocie środkami odurzającymi, młodszy też za ich udzielanie, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Tarnowska Prokuratura zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Info: KMP


Zobacz także:
26-letni tarnowianin uprawiał konopie
22-letni mężczyzna uprawiał konopie
Młoda dziewczyna uprawiała konopie
Starsze małżeństwo uprawiało konopie
61 letnia kobieta i 70 letni mężczyzna uprawiali konopie

Komentarze...