Tłumy po porady prawnicze
access_time 2011-04-01 12:14:18
Kilkadziesiąt osób skorzystało z porad specjalistów w ramach zorganizowanej przeze mnie w Tuchowie akcji "Prawnik za darmo". W ciągu trzech godzin pracujący bez przerwy trzej prawnicy przyjęli około 60 osób.


Akcja, która odbyła się w Tuchowie, to kontynuacja przedsięwzięcia zapoczątkowanego w ubiegłym roku w Tarnowie. Zainteresowanie poradami prawnymi było wówczas tak duże, że powtórzenie akcji wydawało się przesądzone.

- Ze względu na fakt, że obok tarnowian, z usług korzystało wówczas także wielu mieszkańców z całego regionu, postanowiłem poszerzyć ofertę i organizować dyżury także w terenie - mówi Robert Wardzała, radny Rady Miejskiej w Tarnowie.

Akcja przeprowadzona we wtorek, 29 marca w Tuchowie potwierdziła, że była to słuszna decyzja. Prawnicy przyjmujący od godziny 9.00 do 15.00 oblegani byli od samego początku do końca. Wśród korzystających z ich porad byli nie tylko mieszkańcy Tuchowa i okolic, ale także z gmin bardziej oddalonych nie wyłączając Tarnowa. Większość z nich to osoby w średnim wieku i starsze. Niektórzy tłumaczyli, że taka forma pomocy to dla nich jedyna szansa na uzyskanie specjalistycznej porady, która na zasadach komercyjnych jest dla nich z uwagi na wysokie koszty niemal nieosiągalna. Podobnie jak w przypadku ubiegłorocznej akcji w Tarnowie, także tym razem pytano w głównej mierze o problemy spadkowe, możliwość uzyskania odszkodowania, zasady korzystania z dotacji, obowiązki alimentacyjne i inne problemy społeczne.

- W związku z dużym zainteresowaniem usługami prawnymi zamierzam w najbliższych miesiącach kontynuować akcję wspólnie z Omega Kancelarie Prawne - deklaruje Robert Wardzała.


Zobacz także:
Długie kolejki po porady

Komentarze...