Uczniowie tarnowskiej podstawówki ostrzegają SMS-ami
access_time 2011-03-14 08:51:18
"Cześć mamo! Przeczytaj zanim wsiądziesz do samochodu. Proszę Cię, jedź ostrożnie i wolno. Nie ma co się śpieszyć!" – takie wiadomości wysyłają do najbliższych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Romana "Sybiraka" Sanguszki, członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa.


Akcja wysyłania wiadomości SMS jest realizowana w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Romana "Sybiraka" Sanguszki w Tarnowie, zorganizowali oddolną akcję wysyłania wiadomości "Przeczytaj zanim wsiądziesz do samochodu".

Dzieci napisały SMS-y do swoich bliskich i kolegów. Chcą w ten sposób przemówić do wyobraźni najbliższych zanim ci wsiądą do samochodu bądź na rower. Co ciekawe, inicjatywa dzieci wykroczyła już poza ramy Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa, zarażając również uczniów klas równoległych. Najważniejsze jest to, że dzieci nie traktują akcji SMS-owej jako rywalizacji konkursowej, ale jako przestrogę dla osób, które kochają – mówi Stanisław Panek, opiekun Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie.

Działanie to jest częścią projektu Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, nowego elementu programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault - międzynarodowej inicjatywy na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce i Europie.

W tarnowskiej szkole SKB został założony w połowie grudnia 2010 i od tego czasu jego działacze zorganizowali m.in. debatę z udziałem uczniów oraz przedstawicieli rodziców, akcję plakatową "Bezpieczna droga do szkoły", marsz milczenia, który miał na celu przypomnienie bezpiecznych i niebezpiecznych miejsc wokół szkoły, a także nagrali piosenkę promującą bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Członkowie SKB z SP nr 10 w Tarnowie będą mogli zmierzyć się z innymi młodymi detektywami bezpieczeństwa z całej Polski. Trwa ogólnopolski konkurs na najbardziej aktywne i efektywne Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, w którym nagrodą główną jest mobilne miasteczko ruchu drogowego, rower miejski i odblaskowe zestawy rowerowo-spacerowe dla wszystkich członków klubu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa, wypełniając formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb. Zadanie konkursowe polega na zrealizowaniu jak największej liczby działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród społeczności lokalnej do 15 maja 2011. Każdy klub otrzyma dostęp do specjalnego serwisu internetowego, który pozwala na samodzielne stworzenie profilu swojego klubu, dzielenie się relacjami z działań, pobieranie materiałów edukacyjnych i udział w regularnych, comiesięcznych konkursach z nagrodami.

Finał konkursu zaplanowano na czerwiec 2011 roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A