Najpopularniejsi sportowcy: Ułamek, Ropek i Kasprzak
access_time 2011-02-15 15:24:08
Sebastian Ułamek, Edyta Ropek i Krzysztof Kasprzak zostali najpopularniejszymi sportowcami ziemi tarnowskiej minionego roku. Podczas uroczystej gali finału dorocznego plebiscytu Gazety Krakowskiej ogłoszono wyniki trwającego od ponad miesiąca konkursu.


Żużlowcy Tauron Azoty Tarnów i zawodniczka wspinaczki sportowej Alpinus Azoty Tarnów Team to przedstawiciele dyscyplin, które podczas tegorocznego plebiscytu zdominowały podium.

Sebastian Ułamek po zaciętej walce ostatecznie wyprzedził mistrzynię Europy, najszybszą na świecie zawodniczkę minionego sezonu, zwyciężczynię trzech poprzednich edycji plebiscytu, Edytę Ropek. Popularny „Seba” pogratulował Edycie wspaniałych sukcesów, podziękował również kibicom za oddane na niego głosy. Na trzecim miejscu uplasował się także przedstawiciel czarnego sportu Krzysztof Kasprzak.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że po raz kolejny tarnowscy kibice docenili moje wyniki. Gratuluję Sebastianowi i Krzysztofowi, cieszę się, że znalazłam się w gronie tak popularnych sportowców – komentowała po finałowej gali zawodniczka MKS Tarnovia.

Edyta podziękowała swoim trenerom, sponsorom i głównemu partnerowi za dotychczasowe wsparcie, zapowiedziała walkę o najlepsze wyniki w nadchodzącym sezonie startowym. Warto przypomnieć, że reprezentantka wspinaczki sportowej, wspierana przez marki Five Ten i Petzl w ostatnich latach znajduje się w czołówce najpopularniejszych sportowców regionu tarnowskiego.

W kategorii juniorów w finałowej trójce znaleźli się Klaudia Buczek, Katarzyna Galus i Bartosz Dobranowski.


Info: Arkadiusz Kamiński

Komentarze...