Jeden procent – niejeden uśmiech (WIDEO)
access_time 2011-02-10 15:41:47
Pod takim hasłem tarnowskie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO rozpoczęło kampanię zachęcającą do przekazania tej organizacji 1 proc. podatku. Swoich głosów w kampanii użyczyły gwiazdy mediów: Paula Michalik, Tadeusz Sznuk, Andrzej Matul i Wiesław Molak.


Zebrane środki Stowarzyszenie zamierza przeznaczyć na codzienną rehabilitację i terapię dzieci i młodzieży oraz na budowę pierwszego w Tarnowie profesjonalnego Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji. Ma to być kompleks wsparcia dla wszystkich pokoleń osób niepełnosprawnych – począwszy od kilkumiesięcznych dzieci poprzez młodzież, aż po osoby starsze.

Podobnie, jak w latach poprzednich, obowiązują łatwiejsze procedury przekazania pieniędzy. Wystarczy poprawnie wypełnić zeznanie podatkowe, a resztą formalności zajmie się urząd skarbowy.

Po wyliczeniu, ile podatku mamy do zapłacenia, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" wpisujemy nazwę Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” i numer KRS 00 00 237 677. Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać, ale nie może ona przekraczać 1 proc. podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Warto też wyrazić zgodę na ujawnienie swoich danych. Umożliwi to Stowarzyszeniu przesłanie podziękowań za wsparcie.

W tym roku na rozliczenie się z fiskusem i podarowanie 1 proc. podatku mamy czas do 2 maja.

Komentarze...