Przegląd prasy
access_time 2010-10-27 13:53:23
Przegląd prasy lokalnej: o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu tygodnika TEMI oraz Dziennika Polskiego.


Temi 27 października 2010 r.

Jasno i oszczędnie
Jak czytamy w TEMI ponad 10 tys. lamp oświetla tarnowskie ulice i place - to w większości energooszczędne źródła światła. Tymczasem miasto szuka kolejnych sposobów na obniżenie opłat za prąd - w planach jest oświetlenie jednego z miejskich skrzyżowań lampami zasilanymi energią słoneczną i wiatrową. Blisko 4,5 mln złotych rocznie płaci Tarnów za utrzymanie oświetlenia i prąd. Oświetlenie tarnowskich ulic uruchamiane jest automatycznie. Czujniki włączają i wyłączają światło o ustalonych wcześniej godzinach, zmienianych w zależności od wschodów i zachodów słońca o różnych porach roku.

Nowa droga do strefy
Już wkrótce łatwiejszy ma być dojazd do tarnowskich Zakładów Mechanicznych i zlokalizowanej w ich sąsiedztwie strefy aktywności gospodarczej - donosi TEMI. Od skrzyżowania ul. Mościckiego z ul. Czystą, gdzie ma powstać rondo, poprowadzona zostanie szeroka jezdnia, w pełni przystosowana dla samochodów ciężarowych. W ramach inwestycji za 28 mln zł przewiduje się również odwodnienie całego terenu oraz doprowadzenie sieci wodociągowej i sanitarnej.

Dziennik Polski 27 października 2010 r.

Grypa sezonowa czy całoroczna
Na pierwszej stronie lokalnego dodatku do Dziennika Polskiego ciekawy artykuł o grypie. Jak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, grypa nie pojawia się i odchodzi, ale trwa cały rok. Można na nią zachorować w listopadzie, i w środku lata. W pierwszym kwartale 2010 w Tarnowie i powiecie zarejestrowano 2496 przypadków gryp, w drugim kwartale - 1429. W trzecim ponad 600 przypadków. Okazuje się, że latem grypa nie jest czymś odosobnionym.

Platforma stawia na obecnych radnych
W rubryce "Wybory samorządowe" w Dzienniku, czytamy o tarnowskich strukturach Platformy Obywatelskiej, które zaprezentowały nazwiska kandydatów na miejsca w Radzie Powiatów. O głosy wyborców ubiega się z ramienia Platformy 12 kobiet i 44 mężczyzn.

W ZUS-ie na migi
Tarnowski oddział ZUS wprowadził nowe udogodnienie w zakresie obsługi osób niepełnosprawnych - pracownicy Sali Obsługi Klientów nabyli umiejętności komunikowania się za pomocą języka migowego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A