„Modernizacja Roku” dla Tarnowa
access_time 2010-08-26 14:18:11
Ogromnym sukcesem zakończyła się gala rozdania nagród w konkursie „Modernizacja Roku”. Miasto zostało nagrodzone w stolicy za bardzo dobre rozwiązanie drogowe – budowę ronda u zbiegu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej. Zdaniem ekspertów, w znaczący sposób przyczyniła się ona do upłynnienia ruchu oraz poprawiła jakość komunikacji w ścisłym centrum miasta.


Natomiast miejska spółka, Tarnowskie Wodociągi otrzymały laur za rewitalizację siedziby firmy. Ta inwestycja miała ogromny wpływ na podniesienie estetyki najbliższej okolicy oraz poprawę jakości klientów. „Bardzo się cieszę, że ważne inwestycje, które podnoszą walory i zmieniają miejskie przestrzenie, zostały docenione w tak prestiżowym konkursie” – mówi Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa.

Ranga Konkursu i jego zasięg rośnie nieprzerwanie od 13 lat. Coraz większa liczba nadsyłanych zgłoszeń, od kilkudziesięciu w roku 1999, po przez 520 w roku 2006, 420 w roku 2007, 621 w roku 2008, a w ostatniej Edycji 703, świadczy o tym jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie, wzrasta troska o to, co stanowi niezbywalną wartość.

Konkurs zorganizowali Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Materialnego Targi Pomorskie oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa Związku Powiatów Polskich.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...