Urokliwy skwer z Pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego na Osiedlu Koszyckim
access_time 2010-08-16 13:04:06
Tarnów doczekał się kolejnej, zmienionej i uporządkowanej, miejskiej przestrzeni. W samym centrum Osiedla Koszyckiego, na skrzyżowaniu ulic Dąbka i Bajana, w otoczeniu skweru z kostką i zielenią, stanął monument świętego. Są też stylowe ławeczki nastrajające do odpoczynku. To inicjatywa mieszkańców skupionych wokół miejscowej rady osiedla. Inwestycję sfinansowano z budżetu miasta.

W sumie zagospodarowanie i uporządkowanie centrum Osiedla Koszyckiego kosztowało ok. 85 tysięcy złotych, sporo środków udało się pozyskać od prywatnych sponsorów. Prócz skweru, pojawiły się tam też nowe drogi i chodniki. Kilka lat temu natomiast zagospodarowano znajdujący się w sąsiedztwie Plac Sportowy.

- To miejsce bohaterów – uzasadnia decyzję o wyborze postaci na pomnik przewodniczący rady osiedla, radny rady miejskiej Tadeusz Mazur. Do grona zasłużonych, takich jak Henryk Sucharski, Stanisław Dąbek czy Jerzy Bajan, dołączył "bohater ludzki", dobroczyńca, który oddał życie dla innych, św. Maksymilian Maria Kolbe. - To splot okoliczności i powodów - dodaje. Mowa o 70. rocznicy Pierwszego Transportu z Tarnowa do Auschwitz, tej samej męczeńskiej rocznicy śmierci świętego oraz rozpoczynającym się w Kościele Katolickim "Roku Kolbiańskim" poświęconym pamięci i rozważaniom o świętym.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...