Przegląd prasy
access_time 2010-09-29 17:44:05
Dewastacja wyremontowanego dworca PKP, kolejne miliony złotych na niedawno zakupione obiekty Unii, syzyfowe prace urzędników - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI, Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Temi 29 września 2010 r.

Jeszcze niegotowy, a już niszczony
Jak podaje TEMI, tarnowski dworzec PKP gotowy będzie dopiero w listopadzie. Pomimo, że remont dworca trwa już przeszło cztery lata, mieszkańcy i podróżni sygnalizują jego dewastację. Wszystko za sprawą gołębi. Ptaki systematycznie brudzą i niszczą nowiutkie elewacje. Remont i modernizacja tarnowskiego dworca PKP kosztowały ponad 42 miliony złotych.

Reklamowy ład i bezład
W TEMI przeczytamy także o reklamach i szyldach, które można zobaczyć na budynkach naszego miasta. Latem prowadzono w śródmieściu Tarnowa wspólną akcję, Urzędu Miasta, Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich i Straży Miejskiej, polegającą na usuwaniu z centrum najbardziej rażących reklam i tabliczek. Na Wałowej i w najbliższej okolicy udało się zlikwidować 90% źle zrobionych, "wystających" reklam. Brak jednak w tej materii konkretnych przepisów, co powoduje, iż jest to częściowo syzyfowa praca.

Studnia bez dna?
Miasto sporo dokładać będzie do przejętych niedawno obiektów Unii w Mościcach - donosi najnowsze wydanie TEMI. Przeszło milion złotych w przyszłym roku wydane ma być z budżetu miasta na bieżące utrzymanie zakupionych niedawno przez magistrat obiektów Unii w Mościcach. Kolejny milion pochłonąć mają prace remontowe i ekspertyzy, które pozwolą na określenie, ile tak naprawdę trzeba będzie wydać, aby z bazy sportowo-rekreacyjnej można było dalej korzystać.

Gazeta Krakowska 29 września 2010 r.

Oprotestowana stacja może zostać bez paliwa
Dziennikarz Gazety Krakowskiej zauważa, że inwestor - powstającej stacji benzynowej u zbiegu ulic Lwowskiej i Skowronków - do tej pory nie złożył w Tarnowskim Zarządzie Dróg Miejskim podania o zezwolenie na transport paliwa. Stacja znajduje się bowiem w miejskiej strefie ochronnej, gdzie obowiązuje całkowity zakaz wjazdu cystern z niebezpiecznym ładunkiem. Taka sytuacja daje nadzieję mieszkańcom bloków, przy których budowana jest stacja, że budowa może zostać przerwana.

Na razie stanie parking, potem powstanie biurowiec
Na stronach Gazety Krakowskiej o planach, które za kilka lat pozwolą tarnowianom załatwiać sprawy urzędowe w jednym miejscu. Samorząd chce wybudować centrum administracyjne w miejscu placu targowego "Kapłanówka". Jednak najpierw opustoszałe targowisko będzie pełnić rolę parkingu dla dojeżdżających samochodami do centrum.

Dziennik Polski 29 września 2010 r.

Kolejna odsłona wizji Tarnowa
Lokalny dodatek do Dziennika Polskiego opisuje kolejną odsłonę wizji Tarnowa według Jakuba Kwaśnego. Poprzednio kandydat rozwodził się nad tematami gospodarczymi. Tym razem Kwaśny zaprezentował pomysł na nową politykę młodzieżową miasta Tarnowa. - Nowa Polityka Młodzieżowa to propozycja powołania stanowiska pełnomocnika Prezydenta Miasta Tarnowa ds. Młodzieży. zadaniem tej osoby będzie przygotowanie kompleksowej strategii młodzieżowej dla miasta Tarnowa - pisze w swoim projekcie Jakub Kwaśny.

Podpalał, bo ogień go uspokajał
W Dzienniku także informacja o policyjnym zatrzymaniu 19-letniego mężczyzny, ucznia 4 klasy technikum, który latem dopuścił się kilku podpaleń w Tuchowie. Teraz czeka go sprawa w sądzie, grozi mu kara pozbawienia do lat pięciu.

Jubileusz u Misjonarzy
Na okładce lokalnego dodatku do Dziennika Polskiego można zobaczyć zdjęcia z jubileuszowej mszy. W tym roku wszystkie placówki zgromadzenia księży Misjonarzy w Polsce obchodzą 350. rocznicę śmierci swojego założyciela - św. Wincentego a Paulo. Tarnowskie obchody miały miejsce w niedzielę, podczas mszy o godz. 12:30, w kościele XX. Misjonarzy w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A