Bardzo dobry nabór do tarnowskich szkół
access_time 2010-09-01 08:45:47
Dzisiaj 1 września, w szkołach rozpoczyna się nowy rok szkolny. W tarnowskich placówkach oświatowych, naukę rozpocznie blisko 5,5 tysiąca uczniów pierwszych klas na różnych poziomach edukacji. To dobry nabór, mimo że do miejskich szkół trafi mniej uczniów, niż w ubiegłym roku.

W nowym roku szkolnym do tarnowskich szkół na różnych szczeblach edukacji po raz pierwszy pójdzie niespełna 5,5 tysiąca pierwszoklasistów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku szkolnym edukację w tarnowskich szkołach zakończyło o ponad 500 uczniów więcej, co oznacza, że zmniejszyła się liczba dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół w Tarnowie. Spadek liczby uczniów wynika jednak z ogólnopolskich wskaźników demograficznych.

W tym roku do pierwszych klas w tarnowskich szkołach pójdzie ponad 2300 uczniów z okolicznych miejscowości. Tarnowska oferta edukacyjna przyciąga uczniów spoza granic miasta wysokim poziomem i innowacyjnością. Jednym z jej przejawów jest wprowadzenie elektronicznych dzienników. Szkołą, która od września wypróbuje to rozwiązanie, jest III Liceum Ogólnokształcące. Nowy rok szkolny to także inne, ważne zmiany. Do najważniejszych należą:

  • uruchomienie oddziału międzynarodowego pre IB w II Liceum Ogólnokształcącym;
  • utworzenie XX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi;
  • utworzenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5, w którego skład wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1;
  • uruchomienie oddziałów dwujęzycznych w Gimnazjum Nr 6;
  • uruchomienie nowych kierunków w szkolnictwie zawodowym idących za potrzebami lokalnego rynku pracy m.in. kontynuacja logistyka, rozszerzenie fototechnika;
  • uruchomienie oddziałów sportowych w Gimnazjum Nr 8 i Nr 11;
  • rozwiązanie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 i samodzielne funkcjonowanie wchodzącego w jego skład XVI Liceum Ogólnokształcącego;
  • rozwiązanie Tarnowskiego Centrum Edukacji i usamodzielnienie wchodzącego w jego skład Centrum Kształcenia Ustawicznego (szkoła dla dorosłych).

W środę 1 września do tarnowskich szkół łącznie pójdzie ponad 24 tysiące uczniów i przedszkolaków.
Poniżej wykres dotyczący naboru do szkół gimnazjalnych gimnazjalnych ponadgimnazjalnych.
Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...