Rusza elektroniczny nabór do szkół podstawowych
access_time 2011-01-31 14:25:29
Uwaga Rodzice, wraz z pierwszym dniem lutego możecie już zapisywać swoje dzieci do tarnowskich szkół podstawowych - informuje UM Tarnowa. Rodzice 6-latków po raz ostatni sami zdecydują, czy to już pora na naukę dla ich pociech. Czy tarnowskie szkoły są gotowe na szturm 6-latków?


Uwaga Rodzice, wraz z pierwszym dniem lutego możecie już zapisywać swoje dzieci do tarnowskich szkół podstawowych. Nabór odbywa się jedynie drogą elektroniczną. Jeżeli macie z tym jakiekolwiek trudności, w każdej, wybranej przez Was placówce, można to zrobić przy pomocy pracowników. Nabór do szkół koordynuje Wydział Edukacji magistratu. To on wystosował do Rodziców specjalny list w tej sprawie. Jego treść zamieszczamy poniżej wraz z ważnymi terminami dotyczącymi naboru.

Szanowni Państwo,
niebawem Wasze dziecko rozpocznie naukę w szkole podstawowej. Niezależnie od tego, czy ma dzisiaj sześć czy siedem lat, zastanawiacie się Państwo, jaką szkołę wybrać. W bieżącym roku szkolnym nabór do tarnowskich szkół podstawowych po raz pierwszy jest przeprowadzony z zastosowaniem systemu elektronicznego. W serwisie internetowym http://nabor.progman.pl/tarnow sukcesywnie będą umieszczane istotne informacje na temat rekrutacji oraz sposobu i terminów zapisów. Pod tym adresem zamieszczony jest informator o szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Tarnów, w którym znaleźć można dane teleadresowe każdej szkoły, opis warunków lokalowych, informację o nauczanych językach obcych, szczególnych osiągnięciach, ofertę zajęć pozalekcyjnych czy linki do szkolnych stron internetowych.


Ważne daty:
1 lutego 2011 r. - Opublikowanie internetowego informatora o szkołach podstawowych oraz poradników dla rodziców.
1 lutego do 17 czerwca 2011 r. - Zapisy dzieci sześcioletnich i siedmioletnich do szkół podstawowych.
24 czerwca 2011 r. do godz. 15.00 - Ogłoszenie listy przyjętych uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Przypomnijmy, 1 marca rusza rekrutacja do szkół gimnazjalnych i przedszkoli. 4 maja natomiast, rozpoczną się zapisy do placówek ponadgimnazjalnych.

Info: Urząd Miasta Tarnowa


Po raz ostatni rodzice 6-latków sami zdecydują, czy to już pora na naukę. Samorządowcy zapewniają, że tarnowskie szkoły są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia sześciolatków. Na przygotowanie szkół do reformy wydano już spore pieniądze - na pomoce naukowe dla najmłodszych, na "sale małej motoryki" - czyli miejsce relaksu, na place zabaw obok podstawówek, na remonty sanitariatów właśnie pod kątem 6-latków.

W poprzednich dwóch latach do szkoły 6-latków posyłali nieliczni. Obecny rok jest ostatnim, w którym to rodzice decydują o przyszłości swojej pociechy. Według sondaży przeprowadzonych przez tarnowski magistrat, jedynie 180 z 923 6-latków trafi we wrześniu do szkoły.

Urząd Miasta przekonuje do posyłania 6-latków do szkoły. Zapewnia, że rodzice nie powinni obawiać się ruchu na szkolnym korytarzu. Przekonuje, że klasy pierwsze lokowane są w ustronnych miejscach budynków. Poza tym najmłodsi wcale nie muszą spędzać przerwy na korytarzu, a na zabawie w klasowym kąciku, sali zabaw albo placu przed szkołą. Nowa pierwsza klasa to określona ilość tzw. zajęć bezławkowych, czyli nauka przez zabawę.

Komentarze...