Tarnów inwestuje w drogi - prace na tarnowskich ulicach nabierają rozpędu
access_time 2010-06-01 14:34:43
Trwają prace nad poprawieniem jakości komunikacji drogowej w Tarnowie. Wkrótce rozpocznie się budowa podziemnego przejścia przez ulicę Mickiewicza, a w drugiej połowie roku drogowcy rozpoczną przebudowę skrzyżowania Jana Pawła II – Błonie. Ponadto na kilkudziesięciu ulicach w mniejszym lub większym zakresie remontowane będą nawierzchnie. Sprawdź harmonogram remontów nawierzchni tarnowskich ulic.

Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Goldhammera powstanie pierwsze w Tarnowie podziemne przejście dla pieszych. Rozwiązanie to upłynni ruch samochodów i zwiększy bezpieczeństwo pieszych. Podziemne przejście zostanie zlokalizowane pomiędzy ulicami Goldhammera i Brodzińskiego. Będzie ono wyposażone w oświetlenie, dwie windy dla osób niepełnosprawnych, prawdopodobnie również monitoring.

Realizacja inwestycji wymusi jednak na czas budowy całkowite zamknięcie ruchu na ulicy Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą Nową po skrzyżowanie z ulicą Brodzińskiego. Wyłączony z ruchu zostanie też fragment ulicy Golhammera. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich przewiduje, że podziemne przejście będzie oddane do użytku przed 1 września.

Prace drogowe trwają też na ulicach: Konarskiego, Gumniskiej i Dąbrowskiego. Tarnowska grupa Spółki STRABAG buduje tam połączenie autostrady A-4 z drogą wojewódzką nr 977 prowadzącą do południowej granicy kraju. Kierowcy, którzy chcą ominąć strefę prac, powinni korzystać z objazdów ulicami: Mostową, Nadbrzeżną Górną i Dąbrowskiego.

W drugiej połowie roku ruszą też prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Błonie i Jana Pawła II. W miejscu tym powstanie rondo o dwóch pasach ruchu. Do ronda, które za kwotę około 6 milionów złotych powstanie do końca roku, prowadzić będzie również zjazd z autostrady. W projekcie ronda uwzględniono ścieżki rowerowe, prowadzące od dzielnicy Krzyż na osiedle Zielone i do lasu Lipie.

Kosztem 8 milionów złotych na 33 ulicach Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wykona modernizacje nawierzchni jezdni. Na kilkudziesięciu dalszych prowadzone będą remonty cząstkowe. Zaplanowano na nie w tym roku kwotę 2 milionów złotych. Prace drogowe prowadzone w Tarnowie utrudniają ruch samochodowy, ale po ich zakończeniu komfort poruszania się po mieście z pewnością wzrośnie. Kierowcy proszeni są o cierpliwość i ostrożną jazdę.

Harmonogram remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych

CZERWIEC

Okrężna, Braci Saków, Witosa, Brodzińskiego, Bema, Goldhammera, Bernardyńska, Narutowicza, Limanowskiego, os. Legionów, Akacjowa, Romanowicza, Kasprowicza, Piotrowskiego, Stanisza, Jarzębinowa, Głogowa, Topolowa, Białych Klonów, Orkana, M. Dąbrowskiej, Graniczna, Garbarska, Pracy, Ćwiklińskiej, Woszczerowicza, Zelwerowicza, Dunikowskiego, Kassali, Skorupki, Prusa, Sportowa, Kolejowa, Sienkiewicza, Daleka, Pasterska, Mokra, Armii Krajowej.

LIPIEC

Rogoyskiego, Legionów, PCK, Piłsudskiego, Langiewicza, Bajdy, Buczka, Vetulani, Brauna, Kasprzyków, Beskidzka, Antalla, Jara, Dojazd, Lelewitów, Makuszyńskiego, Gojawiczyńskiej, Tuwima, Al.Tarnowskich, Nowy Świat, Główna, Równoległa, Staffa, Lelewela, Fredry, Chyszowska, Wiejska, Rolnicza, Czarnowiejska, Ablewicza, Środkowa, Dmowskiego, Jastruna.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...