Został tylko tysiąc wolnych miejsc
access_time 2009-10-21 08:59:58
Tylko tysiąc wolnych miejsc zostało w rekrutacji wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. Lubisz emocje? Realizujesz się w działaniu? Nie czekaj i dołącz do akcji – ostatnie wolne miejsca czekają na Ciebie!

Zadaniem wolontariuszy w akcji SZLACHETNA PACZKA jest znalezienie w swoim najbliższym otoczeniu osób dotkniętych biedą, często niezawinioną. Dotarcie do nich i zapytanie o najważniejsze potrzeby jest zadaniem każdego, kto włączy się do akcji. Od tej pory wolontariusz staje się pośrednikiem dobroci między osobami potrzebującymi, a tymi, którzy tę pomoc mogą ofiarować.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. To prywatni darczyńcy przygotowują na święta paczki dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji materialnej - paczki, które odpowiadają na ich konkretne potrzeby.

Trwa rekrutacja wolontariuszy – czyli głównych „bohaterów” akcji. To oni odwiedzą tysiące domów dotkniętych biedą, zapytają o to, czego najbardziej w nich brakuje, a potem umieszczą te dane w anonimowej bazie internetowej. Dzięki tym działaniom darczyńcy już od 22 listopada będą mogli przygotowywać świąteczne prezenty specjalnie dla jednej z rodzin.

Zostało jeszcze tylko tysiąc miejsc dla wolontariuszy w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA! W akcji można znaleźć naprawdę wiele: niezwykłe doświadczenia, ciekawe znajomości, sensowne działanie i możliwość zmieniania rzeczywistości wokół siebie przez dostarczenie konkretnej pomocy. Kto raz odwiedził rodziny, wszedł w ich świat, by przynieść im paczkę, już nigdy nie będzie taki sam! - mówi Ela, wolontariuszka z wieloletnim stażem.

Udział w PACZCE trenuje umiejętności zarządzania, wyostrza zmysł pracy z ludźmi i daje mnóstwo satysfakcji! W 2008 roku PACZKĘ tworzyła rekordowa liczba 2270 wolontariuszy oraz 53 086 darczyńców, dzięki czemu świąteczną pomoc o łącznej wartości 3,3 mln zł otrzymało 4826 rodzin z całej Polski.

Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dziś! Wypełnij formularz aplikacyjny na www.szlachetnapaczka.pl.


Info: Stowarzyszenie WIOSNA

Komentarze...