Przegląd prasy
access_time 2009-10-16 17:05:56
Dzisiejszy przegląd prasy lokalnej. Poruszane tematy w dzisiejszej prasie to m.in. nagły atak zimy i jego skutki w regionie, dobiegający końca Festiwal Komedii Talia oraz wizerunek tarnowskich instytucji w internecie.


Dziennik Polski 16.10.2009

Jak pisze Dziennik, nagły atak zimy zaskoczył wszystkich i spowodował w regionie wiele szkód. Błoto, śnieg, śliskie drogi oraz połamane drzewa to główne efekty nagłego załamania pogody. Problemy kierowców były tylko jednym z kilku utrudnień dla mieszkańców. Łamiące się drzewa i gałęzie spowodowały bowiem awarię sieci elektrycznej w wielu miejscach - pracownicy Zakładu Energetycznego od rana do późnych godzin wieczornych naprawiali uszkodzenia. Jeszcze wczoraj część domów w okolicach Tarnowa było pozbawionych prądu.
W Tarnowie uroczyście obchodzono Święto Edukacji Narodowej. Jak relacjonuje Dziennik Polski w tym roku podczas obchodów wręczono nagrody w konkursie na wychowawcę roku.

Gazeta Krakowska 16.10.2009

Dobiega końca XIII Tarnowski Festiwal Komedii Talia. W tym roku na każdym przedstawieniu konkursowym sala wypełniona była po brzegi - czytamy w Krakowskiej. Mimo remontu tarnowskiego teatru, nowego dyrektora jakim jest Edward Żentara oraz nowej formuły festiwal cieszy się bardzo dobrą frekwencją.
Krakowska analizuje strony internetowe tarnowskich instytucji i urzędów. W artykule znajdziemy informację m.in na temat stron www placówek służby zdrowia w regionie oraz jakie informacje mogą znaleźć na nich pacjenci i zainteresowani. Nowymi wizytówkami w internecie mogą pochwalić się także Mościckie Centrum Kultury oraz Tarnowskie Centrum Kultury. Gazeta zwraca uwagę również na całkowity brak strony www, np. przez tarnowską Straż Miejską.
Użytkownicy miejskiego i jedynego w mieście skateparku obawiają się jego likwidacji - czytamy w dzisiejszym wydaniu gazety. Połączenie ulicy Sitki z Szujskiego planowo ma przebiegać właśnie przez skatepark. Młodzi jeżdżący na rolkach i deskorolkach zawsze mieli problemy ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do uprawiania ulubionych sportów - skatepark pozwalał na bezpieczne i wolne od "przeganiania" spędzanie czasu.

Komentarze...