Przegląd prasy
access_time 2009-06-26 18:22:34
Dzisiejszy przegląd prasy: o czym możemy przeczytać w lokalnych dodatkach do Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.


Dziennik Polski 26.06.2009

W Dzienniku Polskim przeczytamy o podwyżce dla obsługi szkół i administracji. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Tarnowie podpisał umowę z władzami miasta w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi szkół oraz przedszkoli. Budżet miejski będzie to kosztowało ok. 600 tyś. złotych. W dodatku tarnowskim znajdziemy też informację o otwarciu węzła internetowego sieci szerokopasmowej "PIONIER", w której znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. PIONIER jest jedną z najnowocześniejszych sieci naukowych na świecie - obejmie w tym roku 5200 km światłowodów.


Gazeta Krakowska 26.06.2009

W Krakowskiej czytamy o turystyce w Tarnowie. Strategia turystyczna miasta skupia się przede wszystkim na promowaniu Tarnowa jako miasta, gdzie miło można spędzić weekend lub kilka godzin. Hotelarze z miasta w większości uważają, że turystów jest mało, większość gości w hotelach to klienci przebywający w Tarnowie głównie w celach służbowych. Więcej o atrakcjach turystycznych Tarnowa i strategii miasta na przyciągnięcie turystów w artykule: "Tarnów staje do walki o pieniądze turystów".
W związku z ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym również tarnowski samorząd zaczyna oszczędzać. Prezydent obiecuje, że największe inwestycje nie są zagrożone, oszczędności będą przede wszystkim dotyczyć kosztów administracji.

Komentarze...